Konya Kendi Kripto Para Birimi “Şehir Coin”i Piyasaya Sürüyor!

Konya Kendi Kripto Para Birimi “Şehir Coin”i Piyasaya Sürüyor!

Paylaş
Konya Kendi Kripto Para Birimi “Şehir Coin”i Piyasaya Sürüyor!

Kripto para birimi devriminin çok hızlı yayıldığı Türkiye’den bu konuda yeni bir atılım daha geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konu hakkında yaptığı bir açıklamada kendi ekosistemlerini kuracaklarını ve bunu bir kripto para ile gerçekleştireceklerini belirtti.

Konya’dan Şehir Coin!

Şehir Coin olarak belirtilen kripto para uygulaması üzerinde çalışmaların başladığını belirten Altay, bunun sosyal yardımlar, belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımı ve vergi tahsilatı için kullanılabileceğini müjdeledi. Altay buna ek olarak destek olursa böyle bir kripto para birimi projesinin gerçek olabileceğini de vurguladı.

Altay, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ATO Congresium‘da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi‘nde önemli açıklamalara imza attı:

“Belediyelerin ve başkanların en önemli görevi para bulmak gibi gözüküyor. Block chain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? Ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.”

Projenin detayları tam olmamakla birlikte, böyle bir atılımın Türkiye içerisinde de filizlendiğini görmek, kesinlikle ekosistem için oldukça faydalı gözüküyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap