Kolombiya Bitcoin’in benimsenmesini araştırıyor, Lider Petro BTC aldı

Kolombiya Bitcoin’in benimsenmesini araştırıyor, Lider Petro BTC aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Kolombiya Bitcoin’in benimsenmesini araştırıyor, Lider Petro BTC aldı

Kolombiya, kripto para ünitesini ekonomik çerçevesine entegre etme yolunda kıymetli adımlar atıyor ve Lider Gustavo Petro, ulusal benimsemeye odaklanan stratejik görüşmelere katıldıktan sonra artık Bitcoin (BTC) sahibi. JAN3’ten Samson Mow ve IOVLabs’tan Diego Gutierrez-Zaldivar’ın da dahil olduğu tartışmalar, toplumsal yararlar sağlamak için blok zinciri teknolojisinin kullanılması etrafında döndü.

Kolombiya Devlet Lideri’nin yeni BTC varlıkları, kripto para dalında tanınmış bir isim olan Mow’un ikramından kaynaklanıyor. Bu sembolik jest, Kolombiya’nın dijital para üniteleri ve blok zinciri teknolojisinin potansiyelini keşfetme konusundaki ilgisinin altını çiziyor. Toplantıların gündeminde, Bitcoin’in personel kooperatiflerinde kullanılması ve sıhhat faturalandırması ve arazi iadesi de dahil olmak üzere kamu kesimi operasyonlarının faal idaresi için blok zincirinden yararlanılması üzere bir dizi yenilikçi uygulama yer aldı.

Görüşmeler, Kolombiya’nın yeni kripto para düzenleyici çerçevelerini merakla beklediği bir periyotta gerçekleşti. Kolombiya Mali Müfettişliği şu anda kripto teşebbüslerini kucaklayan siyaset uyarlamalarının önünü açabilecek bir planın pilot uygulamasını yapıyor. Bu ilerici duruş, Max Keiser’in teşebbüsünden ilham alarak, kriptonun ekonomik özgürlükteki rolünü ve yasal ihale olarak potansiyelini araştırmak için El Salvador ile diplomatik bir misyona hazırlanan Arjantin Lideri Javier Milei tarafından da yansıtılıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in piyasa fiyatı 38.117 $ olup kripto para piyasasının dinamik yapısını yansıtmaktadır. Kolombiya’nın kesim uzmanlarıyla üst seviye angajmanı ve düzenleyici netlik beklentisiyle ülke, ulusal refah için dijital para ünitelerinin benimsenmesini düşünen Latin Amerika ülkelerinin ön saflarında yer alıyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap