Kobe Bryant’ın Bu Fotoğrafını Görürseniz Dikkatli Olun

Kobe Bryant’ın Bu Fotoğrafını Görürseniz Dikkatli Olun

Paylaş
Kobe Bryant’ın Bu Fotoğrafını Görürseniz Dikkatli Olun

NBA yıldızı Kobe Bryant bundan yalnızca birkaç gün önce hayatını kaybetti. Hackerlar da bu durumdan faydalanmak için hareket geçtiler.

Madencilik Yazılımı

Hackerlar günümüzde madencilik yazılımı olarak adlandırabileceğimiz yazılımlarla insanların bilgisayarlarına sızıyor, onların haberi olmadan kripto para madenciliği yapıyorlar. İnsanların bilgisayarlarını habersiz bir şekilde kullanan hackerlar bu sayede kendilerine uzun vadeli bir gelir kapısı açmış oluyorlar.

Bu madencilik yazılımlarına birbirinden farklı platformlarda denk gelmemiz mümkün. Microsoft Security Intelligence tarafından aktarılan bilglere göre bu yazılımlardan birini Kobe Bryant’ın bir fotoğrafında dahi görebiliyoruz.

Hackerlar bu gibi durumlarda fotoğrafların içine bir kez açıldı mı bilgisayarın güvenliğini tehlikeye atan EXE dosyaları sıkıştırabiliyorlar. Buna benzer bir durum abir süre önce Taylor Swift’in bir fotoğrafında da rastlandı. Hackerlar ünlü şarkıcının bir fotoğrafının içerisinde MyKingz adlı madencilik yazılımını sıkıştırmışlardı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap