Kıymetli Madenler ve Kripto Para Birlikte Kullanıldığında Daha Güçlü Olabilir Mi!

Kıymetli Madenler ve Kripto Para Birlikte Kullanıldığında Daha Güçlü Olabilir Mi!

Paylaş
Kıymetli Madenler ve Kripto Para Birlikte Kullanıldığında Daha Güçlü Olabilir Mi!

Politikacı Ron Paul’e göre, hem kripto para hem de değerli metaller, hükümet müdahalesi olmaksızın merkezi olmayan bir toplumda var olabilecek role sahiptir. Eski hükümet başkanı ve Avusturyalı iktisatçı Paul, merkezi hükümetin tehlikeleri ve yıllarca süren niceliksel genişleme konusunda uyarıyor. Aynı zamanda, 1971 yılında altın standardının kaldırılmasına karşı da sesini duyurmuş ve geri dönüşünü savunmuştur.

Ron Paul geleneksel olarak değerli metalleri parasal genişlemeye karşı bir tedbir olarak tavsiye edior, ancak yakın tarihli bir makalede kripto para biriminin faydalarını da özetledi. 

Ron Paul, hem kripto paranın hem de kıymetli madenlerin kırık bir mali sisteme karşı çalışmak için birlikte var olabileceğini belirtiyor bir röportajda. Hem kripto paraları hem de kıymetli metalleri aynı şekilde kategorize ederek ve her ikisini de fiat’a alternatif olarak kullanılabileceğini düşünüyor. Bunu da şu sözlerle açıklıyor:

“Tarih boyunca, hükümetler, paralarını ele geçirerek insanlarını dolandırdılar. Altın, paraya olan güveni yeniden tesis etmek ve ekonomik düzeni yeniden tesis etmek için zamana ihtiyaç duyuyordu. Altın veya kripto para kullanma seçeneği, hükümetlerin para tekellerine yasal rekabete izin vermelerini gerektiriyordu. Bu kolayca elde edilemez. ”

Paul bir makalesinde altının, pazar tarafından bir borsa aracı olarak doğal olarak seçildiğini ilginç bir noktaya getiriyor. Altının, belirli bir zamanda, uygun kılan özel nitelikleri nedeniyle elde edilen resmi bir kararnameye gerek duymadığını söylüyor. Aynı şekilde, kripto-para birimi ile, düzenleyici gözetim ve resmi kararlardan bağımsız olarak birçok işlem yapıldığının da altını çiziyor.

Paul tarihsel nedenlerden dolayı altına karşı daha yakın olmakla birlikte, kripto para birimlerinin oynadığı rolün de farkında olmamızın önemli olduğunu düşünüyor.

Aslında, her ikisini de kullanmak iyi bir fikir olabilir. Hem kripto paralar hem de değerli metaller, yoğun bir şekilde merkezileşmiş ekonominin ademi merkezileştirilmesi için yararlı araçlar gibi görünüyor. Her birinin daha sürdürülebilir ve merkezi olmayan bir finansal sistem oluşturmasında oynayacağı farklı bir rol vardır.

Ron Paul ayrıca, TÜFE’nin manipüle edildiğini, ekonomik raporların propagandadan başka bir şey olmadığını ve enflasyonun düşük seviyelerde olduğunu iddia ediyor. Federal Rezerv’in kaldırılması gerektiğine ve ABD’nin kesinlikle serbest piyasa toplumu olmadığına inanıyor. Ron Paul’un ideolojisi, Bitcoin ile en yakından ilişkili. İlk Blockchain, hükümet müdahalesinden tamamen arınmış bir toplum inşa etmeye odaklandı.

Daha sonra birçok kripto para birimi bu fikri terk etmiş görünüyor ve şu anda odaklanma daha çok kar almaya doğru kaymış görünüyor. Liberter kripto kapitalistleri, daha önceki Kripto para birimleri için (Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash) daha sonraki ICO’lara kıyasla kar ve düzenleyici uygunluğa odaklanan bazı doğal tercihlere sahip olacaklar.

En önemlisi, seçilen borsa ortamının geleneksel merkezi kanalların dışında faaliyet göstermesi. En önemli husus, fiat altyapısının dışında işlem yapabilmek. Bu altyapı, müşterileri ve kurumları bir kez daha bir araya getiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap