Kısa vadeli Bitcoin sahipleri ziyan yazdı

Kısa vadeli Bitcoin sahipleri ziyan yazdı

Paylaş
BTC Piyasası: Kısa vadeli Bitcoin sahipleri ziyan yazdı

Kripto piyasasında son günlerde yaşanan düşüşlerle birlikte yeni Bitcoin yatırımcıları ziyan etti. Onchain bilgilerine kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin yaklaşık yüzde 90’ının portföyünde eksi sayılar görüldü.

Bitcoin, geçen hafta kasım ayından bu yana en makûs performansını sergileyerek 26 bin dolar civarında dengelendi. Glassnode’un paylaştığı datalara nazaran, düşüşle birlikte kısa vadeli yatırımcılar (STH) ya da 155 günden fazla coin tutmayan cüzdanların yüzde 88,3’ü ziyan etti.

Kısa devir yatırımcıları tarafından tutulan 2,56 milyon BTC’nin (66,5 milyar dolar) yaklaşık 2,26 milyonu piyasa fiyatından daha yüksek bir maliyetle satın alındı. STH’ler tarafından tutulan yalnızca 300 bin BTC şu an kâr yazıyor. Bu sayı yüzde 11,7’lik dilime karşılık geliyor. Glassnode’un tahlilinde STH kohortunda varlıkların fiyatlara giderek daha hassas hale geldiğine de dikkat çekildi.

Marex Solutions Dijital Varlıklar Eş Lideri Ilan Solot, kısa vadeli sahiplerin gerçekleşmemiş ziyanlarının şu anda piyasa için kritik meselelerden biri olduğunu söyledi. Solot, “Kısa vadeli sahiplerin neredeyse yüzde 90’ı gerçekleşmemiş ziyanlara maruz kalıyor ve bu da çoklukla satış baskısıyla ilişkilendiriliyor” sözünü kullandı. Solot, kısa vadeli sahiplerin hem fiyat hem de anlatı açısından ‘su altında’ olduğunu vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap