Kıdemli Analistten Altcoin Çöküşü Uyarısı: Bunlara Dikkat!

Kıdemli Analistten Altcoin Çöküşü Uyarısı: Bunlara Dikkat!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kıdemli Analistten Altcoin Çöküşü Uyarısı: Bunlara Dikkat!

Kripto dünyasında kimi çalkantılar yaşanıyor. Piyasa analisti Gareth Soloway, kripto piyasasının mevcut durumu hakkındaki fikirlerini paylaşıyor. Bu ortada, Terra Classic grup üyesi olan Tobias Andersen, altcoin için yüzde 80 düşüş uyarısı yapıyor.

Bitcoin bir aralıkta sıkıştı, XRP’nin yazgısı dengede

Gareth Soloway’a nazaran, Bitcoin fiyat hareketi son vakitlerde biraz cansız. Zira, kripto para 27.000 ile 30.500 dolar ortasında seyrediyor. Bu aralığa bağlı davranış, bir ayı piyasası rallisini anımsatıyor. Analist, mevcut piyasa görünümünü değiştirmek için 30.500 doların üzerinde değerli bir hareket gerektiğini söylüyor.

Öte yandan, XRP, etrafında devam eden yasal savaş nedeniyle sıkıntı bir yatırım olmaya devam ediyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto borsaları Kraken ve Coinbase token’ı platformlarından kaldırmış durumda. Gareth, XRP konusunda dikkatli olunmasını tavsiye ediyor. Ayrıyeten, şu ya da bu biçimde net bir avantaja ya da yüksek olasılığa sahip olmadığını belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kıdemli Analistten Altcoin Çöküşü Uyarısı: Bunlara Dikkat! 1

Meme-coin dalgası altcoin piyasasını nasıl etkiliyor?

Pepe Coin üzere meme coin’lerle ilgili son vakitlerde yaşanan heyecan, kripto topluluğunda kaşları kaldırdı. Gareth, bu coin’lerin peşine düşülmemesi konusunda uyarıyor. Bu altcoin projelerini, yatırımcıların bir oburunun kendilerinden daha yüksek ödeme yapmasını umduğu bir “sıcak patates” oyununa benzetiyor. Analist, bu coinlerle ilgili spekülasyonlardaki artışın piyasadaki köpüğün bir ikaz işareti olduğunu ileri sürüyor. Ayrıyeten, genel piyasada daha kıymetli bir düşüşün yakın olduğuna işaret edebileceğine inanıyor.

Gareth Soloway, merkez bankası dijital para üniteleri (CBDC’ler) piyasaya sürülene kadar bekletildiğine inandığı hükümet düzenlemesi konusuna da değiniyor. CBDC’ler yürürlüğe girdikten sonra Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) üzere stablecoin’lerin gelecekteki değerini sorguluyor. Ayrıyeten, bu değişimin kripto para piyasasını nasıl etkileyeceğini ele alıyor.

Bu altcoin fiyatı %80 düşme riski taşıyor!

Kıdemli bir yazılım geliştiricisi ve eski Terra Classic takım üyesi olan Tobias Andersen, yakın vakitte attığı bir tweet’te, LUNC’un tüm vakitlerin en düşük bedeli olan 0,00001675 doları (ATL) tekrar ziyaret etme muhtemelliğine ait kaygılarını lisana getirdi. Andersen, Bitcoin (BTC) üzerindeki satış baskısının devam etmesi ve BTC’nin 22.500 dolar fiyat aralığına düşmesi halinde, altcoin fiyatının daha da düşeceğini söylüyor.

https://twitter.com/ZaradarBH/status/1656348950549364746

Kripto piyasası sahtekarlıkları ve etkileri

Twitter’da “Zaradar” olarak bilinen Andersen, bir varlık kazara bir fiyat kırılmasına işaret ettiğinde ortaya çıkan ve fiyatların süratle bilakis dönmesine neden olan kripto piyasası sahtekarlıklarına karşı ikaz yapıyor. Bu çeşit olayların trader’lara ziyan verebileceğini ve piyasa hassaslığını olumsuz etkileyebileceğini vurguluyor. Geliştirici ayrıyeten, bu düzmece çıkışların öteki varlıklar üzerinde ziyanlı bir tesire sahip olacağını belirtiyor.

Bitcoin üzerindeki satış baskısı kaygıları artırıyor

Bu ortada, Bitcoin piyasasında şahit olunan muazzam satış baskısı, hakim olan karamsar havaya katkı yaptı. Kripto tahlil firması Material Indicators, isimsiz bir cüzdandan 9.800 BTC’lik kıymetli bir transfer yapıldığını bildirdi. Bu da “olası bir hükümet el koyması” ya da “balina dampingi” spekülasyonlarına yol açtı. Sürecin kaynağı bilinmiyor. Bununla birlikte, uzmanlar bunun iki büyük borsa ya da işletme ortasındaki rutin bir transfer olduğunu kestirim ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap