Kemerleri bağlayın uçuşa geçiyoruz! BTC, ETH, XRP, ADA, DOGE, SOL fiyat tahlili

Kemerleri bağlayın uçuşa geçiyoruz! BTC, ETH, XRP, ADA, DOGE, SOL fiyat tahlili

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kemerleri bağlayın uçuşa geçiyoruz! BTC, ETH, XRP, ADA, DOGE, SOL fiyat tahlili

Fed Eylül ayı faiz kararının akabinde kripto para piyasasında son durum yakından takip ediliyor. Eylül 2023 faiz oranı beklentiler dahilinde sabit bırakılarak 25 baz puan olarak açıklandı. Beklentinin gerçekleşmesi durumunda altcoinler’de volatilite olması öngörülmüştü.

Popüler kripto para ünitelerinin ve öncü altcoinler’in fiyat tahlili yatırımcılar için hayli kıymetli. Varlık yöneticisi CoinShares ise borsada süreç gören eserlerden çıkışların son dokuz haftada 455 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

Bitcoin ve esas altcoinlerde dikkat edilmesi gereken kıymetli düzeyler nelerdir? Sıklıkla süreç gören ve yatırımcıların gözdesi olan 10 kripto para ünitesinin fiyat tahliline bakalım…

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin’in 50 günlük kolay hareketli ortalamada sert bir dirençle müsabakası, ayıların toparlanmayı durdurmaya çalıştığını gösteriyor.

Yukarı eğimli 20 günlük hareketli ortalama ve müspet bölgedeki göreli güç endeksi (RSI) boğaların denetimde olduğuna işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, 50 günlük SMA’nın üzerinde bir ralli mümkünlüğünü artıracaktır. Bu gerçekleşirse, BTC/USDT çifti 28.143 dolara tırmanabilir.

Tersine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların daha yüksek düzeylerde faal kaldığını gösterecektir. Kırılma ve 26.000 doların altında kapanış, satışları hızlandırabilir ve pariteyi 24.800 dolarlık değerli takviyeye hakikat düşürebilir.

Ethereum fiyat analizi

18-19 Eylül’de mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların daha yüksek düzeylerde satış yaptığını gösteriyor. Yatay 20 günlük EMA ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, alıcılar ve satıcılar ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor.

1.680 doların üzerindeki bir ralli avantajı boğaların lehine çevirebilir. ETH/USDT çifti daha sonra 1.745 dolara kadar yükselebilir. Bilakis, 1.600 doların altına inilmesi ayıların şimdi pes etmediğini gösterecektir. Bu da pariteyi 1.530 dolara çekebilir.

BNB fiyat analizi

Boğalar lehine küçük bir avantaj, fiyatın 20 günlük EMA’nın altına düşmesine müsaade vermemiş olmalarıdır. Bu, boğaların yükseliş hareketinin daha da uzamasını bekledikleri için küçük düşüşleri satın aldıklarını gösterir.

Alıcılar 220 dolar ile 50 günlük SMA ortasındaki bölgeyi temizlerse, BNB/USDT çifti 235 dolara yanlışsız bir ralli başlatabilir.

Ayılar üst istikametli hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeleri gerekecek. Bu da fiyatı bir müddet daha 203 ila 220 dolar aralığında tutabilir.

XRP fiyat analizi

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kalırsa, boğaların seviyeyi takviyeye çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Bu durum, ayıların büyük olasılıkla duracakları 0,56 dolarlık genel dirence potansiyel bir yükseliş için kapıları açacaktır.

Son birkaç günün fiyat hareketi, bir kırılma ile tamamlanacak ve 0,56 doların üzerinde kapanacak bir yükselen üçgen formasyonu oluşturma belirtileri gösteriyor. Alıcıların, konseyimi korumak için XRP fiyatını yükseliş trendi çizgisinin üzerinde tutması gerekecek.

ADA fiyat analizi

Düzleşen 20 günlük EMA ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya devam ederse, ADA fiyatı 0,28 dolarlık genel dirence yükselmeye çalışacaktır.

Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden keskin bir formda düşerse, ayıların rahatlama mitinglerinde satış yaptığına işaret edecektir. Kırılma ve 0,24 dolar dayanağının altında kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını gösterecektir. Aşağı istikamette bir sonraki dayanak 0,22 dolar düzeyindedir.

DOGE fiyat analizi

Boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, fiyatın 0,06 doların altına düşmesine müsaade vermemiş olmalarıdır. Bu, boğaların genel mahzurları aşmaya çalıştığını gösteriyor. 20 günlük EMA yol verirse, DOGE/USDT çifti 0,07 dolara ve daha sonra 0,08 dolara tırmanabilir.

Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyden keskin bir halde düşerse, hassaslığın olumsuz kaldığını ve yatırımcıların satış yaptığını gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,06 doların altına çekmeyi ve kritik dayanağı 0,055 dolara çekmeyi hedefleyecektir.

SOL fiyat analizi

20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktanın çabucak üzerinde, bu da ayıların denetimlerini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’ya ve akabinde 22,30 dolarlık genel dirence itmeye çalışacak. Bu düzeyin ayılar tarafından güçlü satışları çekmesi olasıdır.

Bu olumlu görüş, SOL/USDT paritesinin düşmesi ve 18,50 doların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. Parite daha sonra güçlü dayanağı 17,33 dolardan yine test edebilir.

TON fiyat analizi

Toncoin (TON) şu anda güçlü bir yükseliş trendinde. Boğalar, fiyatı 2,59 doların üzerine çıkararak konumlarını daha da güçlendirmeye çalışıyor.

Yükseliş hareketi 2,59 dolar civarında satışla karşı karşıya olsa da boğalar ayılara taban bırakmadı. Bu, yatırımcıların öteki bir ayağın daha yükselmesini bekledikleri için durumlarını koruduklarını gösteriyor. TON/USDT çifti 2,59 doların üzerinde 2,90 dolara ve nihayetinde 3,28 dolara ulaşabilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar alıcılar için avantaja işaret ediyor lakin RSI’daki çok alım düzeyi kısa vadede muhtemel bir düzeltme yahut konsolidasyon konusunda uyarıyor. Aşağı istikamette TON fiyatı için birinci dayanak 2,25 dolar ve dikkat edilmesi gereken bir sonraki düzey 2,07 dolar olacaktır.

DOT fiyat analizi

Ayılar, fiyatı 4 dolarlık acil takviyenin altına çekerek durumlarını güçlendirmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, DOT/USDT çifti 3,90 dolarlık değerli takviyeye düşme riski taşıyor. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyden üst döner ve 4,22-4,33 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, kısa bir kapatmaya yol açabilir. Parite evvel 50 günlük SMA’ya ulaşabilir ve akabinde düşüş trendi çizgisine tırmanabilir.

MATIC fiyat analizi

20 günlük EMA’nın boğalar ve ayılar ortasında kuvvetli bir savaşa şahit olması olasıdır. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, MATIC/USDT çifti 0,60 dolarlık genel dirence ve akabinde 0,65 dolara tırmanabilir.

Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geri çekerse, daha yüksek düzeylerin satış çekmeye devam ettiğine işaret edecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,49 doların altına çekerek avantajlarını artırmaya çalışacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap