Kayyım Atanan Kripto Para Borsasında İşler Karışık

Kayyım Atanan Kripto Para Borsasında İşler Karışık

Paylaş
Kayyım Atanan Kripto Para Borsasında İşler Karışık

Kriptokoin – İki hafta önce bir Kanada menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından el konulan Einstein kripto para birimi borsası kullanıcılarının fonlarının neredeyse hiç birini bırakmadı.

Şirketin finansmanını denetlemek ve kalan varlıkları kontrol altına almak için görevlendirilen geçici kayyım Grant Thornton, Pazartesi günkü raporda, Einstein’ın şu anda yalnızca 16 milyon ABD Doları (12 milyon ABD Doları) değerinde kripto para ve 34.000 ABD Doları bıraktığını söyledi.

Sınırlı Bırakılan Varlık

Kalan “maddi duran varlıklar”, “Einstein Grupları’nın defter ve kayıtlarının çok sınırlı bir incelemesi”nden sonra, Grant Thornton tarafından fiat’ta yaklaşık 30.000 ABD Doları ve kripto para birimi cinsinden 15.000 ABD Doları olarak listelenmiştir.

British Columbia Yüksek Mahkemesi BCSC emrini verdi ve Vancouver merkezli borsa varlıklarını kontrol altına almak için Grant Thornton’u geçici bir kayyım olarak atadı. Ayrıca, müşterilerin alacaklarına karşılık olarak Einstein’ın işyerine zorla girmesine izin verdi.

BCSC, Einstein müşterilerinden varlıklarına erişemediklerini belirten birtakım şikayetler aldığını söyledi.

Bankalara Bildirimde Bulunuldu

Grant Thornton, ABD’deki bazı bankalara bildirimlerde bulundu. Ayrıca Einstein CEO’su Michael Ongun Gambling ya da firmasının para yatırmış olabileceğinden şüphelendiği servet müdürü Cannacord Genuity’nin dosyada olduğunu gösteriyor. Global News, muhasebe firmasının özel şirketlerdeki hisselerini daha fazla ele geçirdiğini ve Einstein’ın CEO’su veya başkalarının çeşitli hesaplarda menfaatleri olup olmadığını araştırdığını belirtti.

Einstein Group, Grant Thornton’a müşterilere borçlu olunan tutarın 8 milyon ABD Doları ile 10 milyon ABD Doları arasında olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap