Kayle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi

Kayle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi

Paylaş
BTC Piyasası: Kayle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucu ortağı Kyle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini argüman ederek iflas mahkemesinin yargı yetkisini reddetti.

Davies, Singapur’da ikamet eden bir vatandaşla evlenip daimi oturma müsaadesi aldıktan sonra ABD vatandaşlığından feragat ettiğini belirtti. Singapur ikili vatandaşlığa müsaade vermediğinden ötürü ABD vatandaşlığından vazgeçmeyi tercih ettiğini tabir etti.

Three Arrows Capital kurucu ortağından ABD vatandaşlığı çıkışı

Davies’in dosyalaması, 3AC‘nin tasfiye memurlarının talebi üzerine geldi ve kripto hedge fonunun çöküşü hakkında bilgi toplamayı amaçlamaktadır. Lakin, 3AC kurucu ortağı Su Zhu ile birlikte, Davies’in fizikî pozisyonu bilinmediği için mahkemeye çağrılması zorlaştı. Davaya ait dokümanlarda Davies’in ABD vatandaşı yahut mukimi olmadığı için mahkemenin onun üzerinde ferdî yargı yetkisi olmadığı belirtilmektedir.

BTC Piyasası: Kayle Davies, ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi 1

3AC’nin ardındaki tasfiyeciler, şirketin alacaklılara 3,5 milyar dolar borcu olduğu bildirildiğinden, Zhu ve Davies’ten yaklaşık 1,3 milyar dolarlık fonu geri almaya çalışıyorlar. Çöküşün akabinde, Zhu ve Davies iflas etmiş kripto firmalarına karşı ticaret tezleri için Open Exchange isimli bir platform başlattılar. Ayrıyeten Sotheby’s, daha evvel 3AC kurucularına ilişkin olan, misli olmayan bir token koleksiyonundan birkaç parçayı açık artırmaya çıkardı. 3AC’nin iflas davası hususla ilgili olarak 8 Ağustos’ta bir duruşma yapacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap