Kaygılar Büyüyor: Bitcoin Balinaları Satış İçin Hazırlık Yapıyor!

Kaygılar Büyüyor: Bitcoin Balinaları Satış İçin Hazırlık Yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Kaygılar Büyüyor: Bitcoin Balinaları Satış İçin Hazırlık Yapıyor!

Yeni bir raporda CryptoQuant, 23 Ağustos akşamı muhtemelen yaklaşan bir satış dalgasının göstergesi olan kıymetli ölçüde Bitcoin akışı tespit etti.

Balinalar merkezi borsalara kürekle Bitcoin yığıyor

Whale Alert tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan datalar, Bitcoin için volatilitenin yakında artabileceğini öne sürüyor. Platform birinci gönderisinde, 124.954.585 dolar bedelinde 4.800 BTC taşıyan gizemli bir süreç bildirdi.

https://twitter.com/whale_alert/status/1694186790540673131

İlk tweetten yalnızca 2 saat sonra Whale Alert, yaklaşık 76 milyon dolar kıymetinde 2.910 Bitcoin taşıyan öteki bir transfer paylaştı. Bu süreçte, anonim bir balina, Coinbase cüzdanını yüklü ölçüde BTC ile doldurdu. CryptoQuant’ın aktüel raporunda belirttiği üzere, bu transferler potansiyel bir BTC satışının erken göstergesi niteliğinde.

https://twitter.com/whale_alert/status/1694217869670711320

CryptoQuant, olağandışı balina süreçlerini onayladı

Analitik firması tarafından sağlanan bilgilere nazaran, “balinalarla” bağlantılı olduğuna inanılan kıymetli ölçüde Bitcoin, yakın vakitte çeşitli merkezi balinalarda yolunu buldu. Bu balinalar, arz ve talep dinamiklerini etkileme kapasitelerine sahipler. Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, bugün akşam saatlerine yanlışsız borsalara akan olağandışı ölçüde Bitcoin kelam konusu.

BTC Piyasası: Kaygılar Büyüyor: Bitcoin Balinaları Satış İçin Hazırlık Yapıyor! 1

Balinalar, kelam konusu Bitcoin rezervlerini birinci olarak üç ila altı ay evvel satın aldılar. ​​Bunların ortalama fiyatı 20.000 ila 25.000 dolar ortasında.

BTC Piyasası: Kaygılar Büyüyor: Bitcoin Balinaları Satış İçin Hazırlık Yapıyor! 2

Piyasa analistleri, muhtemel sonuçların geniş kapsamlı olabileceğinden bu gelişmeyi yakından takip ediyor. Bilhassa balina büyüklüğündeki hesaplardan Bitcoin mevduatlarının ani birikmesi, hassaslıkta dikkate kıymet bir değişime işaret ediyor. Bu aktiviteyi açıklayabilecek iki temel senaryo var. Birincisi, balinalar piyasa pahasında daha fazla düşüş bekliyor olabilirler. Alternatif olarak, bu mevduatlar fiyat istikrarından yararlanma teşebbüsü olabilir.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

Yaklaşan satış tehdidine karşın, Bitcoin fiyatı bugün bir ölçü toparlanma sağladı. Şu anda 26.300 dolar bölgesine süreç görüyor. Tekrar de, haftalık performansı son vakitlerin yıkıcılığını hissettiren %10 düzeyinde kalmaya devam ediyor. Bu düşüş, altcoin piyasasına direkt tesiri altına aldı. Şu anda BTC toparlanırken, altcoin dalı de bir ölçü güzelleşme kaydediyor.

Teknik açıdan, BTC’nin fiyatı yazının yazıldığı sırada 200 günlük SMA çizgisinin altında süreç görüyordu. Ayrıyeten, son birkaç hafta boyunca günlük grafiğinde de negatif bir fiyat kanalı oluştu. Günlük RSI ise şu anda 20,27 düzeyinde. Bu da BTC için çok satışın halim olduğu manasına geliyor.

BTC Piyasası: Kaygılar Büyüyor: Bitcoin Balinaları Satış İçin Hazırlık Yapıyor! 3

Son olarak Bitcoin, Bollinger Bantları (BBANDS) indikatörünün alt düzeyine yakın süreç görüyor. Bu 2 teknik indikatör, BTC fiyatının önümüzdeki hafta artabileceğini gösteriyor. Btcpiyasasi.com tahlillerinde yer verdiğimiz, Bloomberg analisti Mike Mcglone’un aktüel tahlillerine bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap