Katalizör Açıklandı! Bitcoin Rallisini Bu Gelişme Başlatacak

Katalizör Açıklandı! Bitcoin Rallisini Bu Gelişme Başlatacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Katalizör Açıklandı! Bitcoin Rallisini Bu Gelişme Başlatacak

Bitcoin ve altcoin dünyasında son vakitlerde değerli bir sakinlik yaşanıyor. Bu sakinlik ister istemez yatırımcılarda bir tasaya neden oluyor. Açıkçası kripto piyasasına yeni bir giriş yok. Bu gerçeğe işaret eden Crypto Rover bugün Twitter’dan stablecoin’lerin piyasa kıymetini gösteren değerli bir paylaşımda bulundu. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin ve altcoin piyasasında durgunluk

Kripto piyasası şu anda hem yatırımcılar hem de meraklılar ortasında kaygı yaratan bir sakinlik yaşıyor. Bilhassa telaş verici olan şey, piyasaya yeni girişlerin olmaması. Buna nazaran bu durum taze sermayenin kripto para ünitelerine girmediğini gösteriyor. Analiste nazaran burada karşımıza bir katalizör muhtaçlığı çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Katalizör Açıklandı! Bitcoin Rallisini Bu Gelişme Başlatacak 1

Asıl soru, bu sakin etabın kaygı kaynağı olup olmayacağı formunda. Bu sorunun karşılığı büyük ölçüde mevcut eğilimi aksine çevirecek kıymetli bir katalizörün ortaya çıkmasına bağlı. Son vakitlerde, kripto topluluğu belli bir gelişmeye bakıyor: Bitcoin Spot ETF.

Bitcoin Spot ETF: Ezber bozan bir gelişme

Bitcoin Spot ETF, kripto piyasasına kıymetli ölçüde yeni sermaye girişi sağlama potansiyeline sahip. Bu finansal araç yalnızca kolaylık sağlamakla kalmıyor. Kıymetli vergi avantajları sunarak hem kişisel hem de kurumsal yatırımcılar için cazip bir seçenek haline geliyor. Ayrıyeten, yatırımcılar ETF varlıklarını borçlanma için teminat olarak kullanabiliyor. Başka taraftan bu da bilhassa emeklilik fonları ve öbür büyük yatırımcılar için diğer bir cazibe katmanı ekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Katalizör Açıklandı! Bitcoin Rallisini Bu Gelişme Başlatacak 2

Analist Bitcoin rallisini başlatacak olan gelişmeye işaret ederken ikazlar da yapıyor. Buna nazaran bir Bitcoin Spot ETF’sinin potansiyel tesirini çevreleyen iyimserliğe karşın, mevcut gerçeklik farklı bir tablo çiziyor. Sermaye şu anda kripto piyasasını, gelen fonları aşan bir oranda terk ediyor. Bu net sermaye çıkışı tasa kaynağı. Ayrıyeten dikkatli bir izleme gerektiriyor. Üstteki grafik esasen bu durumu özetliyor. Buna nazaran son bir yılda Stablecoin’lerin piyasa kıymetinde 30 milyar dolarlık düşüş kelam konusu.

Potansiyel aksine dönüşün işareti

Bununla birlikte, kripto para dünyasında piyasa trendlerinin süratle değişebileceğini akılda tutmak gerekiyor. Piyasadan çıkan sermayenin mevcut eğilimi değişecek olursa, bu tüm bölüm için değerli bir bilakis dönüş manasına gelecek. Bu durum, piyasadaki gelişmeler hakkında şimdiki ve bilgili kalmanın ehemmiyetini vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Katalizör Açıklandı! Bitcoin Rallisini Bu Gelişme Başlatacak 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto piyasasına yeni sermaye girişinin olmaması geçerli kaygılara yol açıyor. Lakin Bitcoin Spot ETF’nin potansiyel tanıtımı bir umut ışığı sunuyor. Sermaye şu anda piyasadan çıkarken, kripto dünyası oynaklığı ve süratli dönüşümleriyle biliniyor. Mümkün değişiklikleri beklerken, piyasadaki gelişmelerden haberdar olmak tüm kripto meraklıları ve yatırımcılar için kıymetini koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap