Kasırga Zamanı! Bitcoin İçin Yeni Düzeyler İşaretlendi

Kasırga Zamanı! Bitcoin İçin Yeni Düzeyler İşaretlendi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kasırga Zamanı! Bitcoin İçin Yeni Düzeyler İşaretlendi

Bitcoin BTC fiyatı %18’lik bir düşüşün akabinde 26.000 dolar düzeyinde konsolide oluyor. Yeni bir ralli ihtimali var. Fakat yatırımcıların, bir ralliye başlamadan evvel Pazartesi gününün en düşük düzeyi olan 25.800 doları görmeleri gerekiyor. Prensip gaye 27.418 dolar düzeyi olacak. Öbür taraftan sonraki gaye ise 29.000 dolar düzeyi. Lakin kartlarda 24.500 dolar düzeyleri de var. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin fiyatı nereye hakikat gidecek?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 18 Ağustos’ta ani bir dalgalanma yaşadı. Sonrasında ise aralıklı hareketine geri döndü. Fakat bu hareket yeni bir haftanın başında sona erecek. Bitcoin (BTC) fiyatı, 9 Ağustos ve 17 Ağustos tarihleri ortasında %18 oranında düştü. Buna nazaran ölümcül bir gerileme yaşadı. Bu ani düşüş trendi kritik takviye düzeyini 25.000 dolar olarak etiketledi. Lakin düşüşü satın alan yatırımcılar BTC’yi şu anda süreç gördüğü 26.000 dolara itmiş görünüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kasırga Zamanı! Bitcoin İçin Yeni Düzeyler İşaretlendi 1

Bitcoin BTC fiyatının daha da toparlanması için yatırımcıların Pazartesi gününün en düşük düzeyi olan 25.800 doları görmeleri gerekiyor. Öteki taraftan 25.800 doların aşılması traderların long durum açması için kıymetli bir işaret olacak.

Toparlanma seviyeleri

26.430 doların üzerinde bir toparlanma, yükseliş hareketinin devam ettiğinin bir göstergesi olacak. Yatırımcıların kâr realizasyonu yapabileceği maksatlar ortasında %18’lik çöküşün orta noktası olan 27.418 dolar yer alıyor. Öbür taraftan yakın vakitte kırılan trend çizgisi olan yaklaşık 29.000 dolar düzeyi de yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kasırga Zamanı! Bitcoin İçin Yeni Düzeyler İşaretlendi 2

Oldukça değişken bir hareketle, Bitcoin fiyatı 30.000 $ düzeyini tekrar test edecek. Lakin BTC’nin bu alanlarda yoluna devam etmesi pek muhtemel değil. Yükseliş görünümü mantıklı olsa da, yatırımcıların bu hafta gerçekleşecek makroekonomik siyasetler konusunda temkinli olması gerekiyor. Riskli varlıklara yönelik bir satış durumunda, Bitcoin fiyatı güneye hakikat süratli bir hareketi tetikleyecek. BTC dört saatlik vakit diliminde 24.586 doların altına düşerse bu gelişme toparlanma tezini geçersiz kılacak.

Piyasalar Powell’ın açıklamalarına bakacak

Bu hafta bilhassa Cuma günü için ikazlar var. Powell’ın açıklamalarının Bitcoin ve kripto paraları etkileyeceği lisanlarda dolaşıyor. Öbür taraftan klasik piyasalarda da kaygılar hakim. Açıklamaların önemli tesirinin olacağı ihtimali yatırımcıları korkutuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kasırga Zamanı! Bitcoin İçin Yeni Düzeyler İşaretlendi 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu haftanın gündeminin problemli olması beklenmiyor. Fakat piyasanın sürprizlere de açık olduğunu unutmamak gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap