Kanlı Eylül Korkusu! Bitcoin’in Bahtı Bu İki Düzeyde

Kanlı Eylül Korkusu! Bitcoin’in Bahtı Bu İki Düzeyde

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kanlı Eylül Korkusu! Bitcoin’in Bahtı Bu İki Düzeyde

Bitcoin ve kripto para dünyasında geçtiğimiz hafta Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zafer gündeme bomba üzere düşmüştü. Akabinde BTC kısa bir müddet için 28.184 dolara kadar yükseldi. Sonrasında ise sonra süratle geri gelerek tüm karlarını kaybetti. Bu düşüş, SEC’in yedi spot Bitcoin ETF müracaatına ait kararı erteleme kararıyla tetiklendi. Başka taraftan Bitcoin’i 1 Eylül’de neredeyse iki haftanın en düşük düzeyi olan 25.307 $’a itti. Bununla birlikte, kripto para ünitesi o vakitten beri bir ölçü yer kazandı. Buna nazaran yazı yazılırken 25.816 dolara ulaştı.

Tarihsel Eylül ayı düşüşü

Bitcoin BTC’nin Eylül ayının başındaki fiyat hareketi, tarihi olarak düşüş eğiliminde. Bu yüzden bu ayki performansı hakkında soru işaretleri yaratıyor. Geçtiğimiz altı yıl boyunca Bitcoin Eylül ayında negatif getiri sağladı. Kripto analisti Ali tarafından yapılan on-chain tahlili değişik bir duruma işaret ediyor. Bitcoin’in aşağı taraflı bir baskıyla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kanlı Eylül Korkusu! Bitcoin’in Bahtı Bu İki Düzeyde 1

Aşağı taraflı baskı fiyatı 25.400 dolar düzeyinin altında sağlam bir takviye olmaması nedeniyle muhtemelen 23.340 dolar civarına itecek. Analistin niyeti bu halde. Buna karşılık IntoTheBlock, Bitcoin için bir sonraki kıymetli kilometre taşını 30.000 dolar olarak belirledi. Buna nazaran 6,2 milyon adres bu seviyeyi bekleyerek 2,6 milyon BTC’yi toplu olarak tutuyor.

Stablecoin birikimi ve balinalar

On-chain tahlil firması Santiment, Bitcoin’in bir sonraki yörüngesi için kıymetli bir belirleyici sağlıyor. Santiment, balinalar tarafından tutulan syablecoin arzının Bitcoin’i 30.000 dolar ya da 23.000 dolar düzeylerine getirmede çok kıymetli bir rol oynayabileceğini öne sürüyor. Şu anda bu balinalar stablecoin birikimi konusunda kararsızlık sergiliyor.

Büyük cüzdanlar tarafından stablecoin birikiminin izlenmesi kıymetli. Buna nazaran kripto para ünitesi fiyat hareketlerini kestirim etmek için tesirli bir sistem birebir vakitte. Bu balinaların satın alma gücündeki bir artış, yaklaşan bir yükseliş eğilimine işaret edebiliyor. Bu durum, Bitcoin’in evvelki artışının balina aktivitesinden etkilenmiş olabileceğini gösteren son on-chain datalarla uyumlu.

Bitcoin BTC’nin mevcut aralığı

Şu anda Bitcoin 24.800 dolar ile 31.000 doları sınırlanan geniş bir aralıkta kalıyor. Dayanak düzeyi olan 25.400 doların altına daima bir düşüş, potansiyel olarak 23.340 doları hedefleyen bir düşüş senaryosuna yol açcak. Buna karşılık, sırasıyla 27.640 ve 28.423 dolar düzeylerinde bulunan 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların aşılması kıymetli. Buna nazaran BTC’de 30.000 dolar eşiğine hakikat yeni bir atılımın önünü açacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kanlı Eylül Korkusu! Bitcoin’in Bahtı Bu İki Düzeyde 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Eylül ayı kripto para tutkunlarını korkutan bir ay halinde öne çıkıyor. Öteki taraftan tarihi temeller Bitcoin için Eylül aylarının kanlı geçtiğini gösteriyor. Hem 25.000 dolar hem de 23.000 dolar “ilgi seviyeleri” üzere görünüyor. Fakat Bitcoin’in (BTC) daha düşük olması da kelam konusu. Bakalım Eylül sonu geldiğinde hangi düzeyleri konuşacağız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap