Kanada’nın en büyük bankası kripto para ticaret platformu için araştırmalara başladı

Kanada’nın en büyük bankası kripto para ticaret platformu için araştırmalara başladı

Paylaş
Kanada’nın en büyük bankası kripto para ticaret platformu için araştırmalara başladı

Ülkenin toplam varlıkları 965 milyar doların üzerinde olan en büyük bankası Kanada Kraliyet Bankası (RBC), bir kripto para alım satım platformunu gündemine aldı.

Pazartesi günü çıkan habere göre, bankanın Kanada ve ABD’de kripto para faaliyetlerine entegre olma konusunda dört patent başvurusunda bulunduğu söylendi.

Patent’in bir bölümünde şöyle bahsediliyordu:

Bireysel kullanıcılar için, kriptografik anahtarlarını yönetmek ve farklı kripto varlıklarıyla işlem yapmak zor olabilir. Bazı durumlarda, kripto varlık işlemlerinin onaylanması zaman alabilir ve/veya ticari sistemler ve satış noktası cihazları tarafından uyumlu olmayabilir veya desteklenmeyebilir.

RBC sözcüsü Jean Francois Thibault, The Logic’e verdiği demeçte, bankanın “diğer birçok kuruluş gibi, tescilli fikir ve kavramların korunmasını sağlamak için patent başvuruları yaptığını” söyledi.

Banka ayrıca müşterilerine habere göre kripto para hesapları sunabilir. RBC’nin son üç yılda kredi notları, araç kayıtları, dijital ödüller ve kredi teklifleri dâhil olmak üzere en az 27 blok zincir ile ilgili patent yayınladığı söyleniyor.

Kanada’da şu anda birkaç kripto para borsası bulunuyor. Özellikle, Einstein geçtiğimiz hafta kapılarını kapattı ve müşterilerine 12 milyon dolardan fazla borçlandı. Ayrıca Kanada Merkez Bankası da olası bir dijital para ihracı ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

theblockcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap