Kanada’nın en büyük bankası, kripto para borsası açma yolunda

Kanada’nın en büyük bankası, kripto para borsası açma yolunda

Paylaş
Kanada’nın en büyük bankası, kripto para borsası açma yolunda

Kanada’nın en büyük bankası olan Kanada Kraliyet Bankası (RBC) kendi kripto para borsasını açmaya yakın. Medya kaynakları, toplam varlıkları 965 milyar dolardan fazla olan RBC’nin Kanada ve ABD’de dört patent için başvuruda bulunduğunu belirtti. Kaynaklara göre bu patentler, kripto para birimlerini faaliyetlerine nasıl entegre edebileceğinin yollarını gösteriyor.

Patentte şu ayrıntılar dikkat çekti:

Bireysel kullanıcılar için, kriptografik anahtarları yönetmek ve farklı kriptografik varlıklarla işlem yapmak zor olabilir. Bazı durumlarda, kriptografik varlık işlemlerinin onaylanması zaman alabilir ve/veya ticari sistemler veya satış noktası cihazları tarafından uyumlu olmayabilir veya desteklenmeyebilir.

Bankanın sözcüsü Jean Francois Thibault, bankanın diğer birçok kuruluş gibi, tescilli fikirlerin ve kavramların korunmasını sağlamak için patent başvuruları yaptığını açıkladı. Thibault, platform lansmanı hakkında daha fazla yorum yapmayı reddetti.

RBC toplam 27 Blockchain patentiyle dikkat çekiyor

Bankanın ayrıca müşterilerinin kripto para birimi hesapları için de bir teklifi olabilir. Bilindiği kadarıyla, RBC son üç yılda Blockchain ile ilgili en az 27 adet patent aldı. Söz konusu patentler kredi puanlarını, araç kayıtlarını, dijital ödülleri ve kredi tekliflerini içeriyor.

Kanada’da şu anda birkaç kripto para birimi borsası var. Geçtiğimiz hafta British Columbia Menkul Kıymetler Komisyonu (BCSC), 31 Ekim’de platformun önümüzdeki 60 ila 90 gün arasında faaliyetlerini sonlandıracağını söyledikten sonra Einstein Borsası’nı kontrol altına almak için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

coinspeaker

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap