Kanadalı sanatçı, NFT ve yapay zekaya değindi

Kanadalı sanatçı, NFT ve yapay zekaya değindi

Paylaş
BTC Piyasası: Kanadalı sanatçı, NFT ve yapay zekaya değindi

Kanadalı sanatçı Grimes, yaptığı bir röportajda yapay zekanın avantajlarına ve NFT’lerin karına değindi.

Grimes lakabıyla tanınan dünyaca ünlü sanatçı Claire Boucher, Wired ile röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda, yapay zeka ve NFT konusundaki telaffuzları dikkat çekti.

Grimes, müzik tarafında kazandığı paradan daha fazlasını NFT bölümünden kazandığını açıkladı. Ayrıyeten Grimes, yapay zekanın fırsatlarına değindi.

Grimes, yapay zeka konusunda iyimser

Yapay zeka konusunda açıklamalarda bulunan Grimes, bilhassa Neuralink konusunda istekli bir duruş sergiledi. Grimes, inançlı olduğu kanıtlanırsa Elon Musk’ın beyin çipi projesini deneyeceğini aktardı.

BTC Piyasası: Kanadalı sanatçı, NFT ve yapay zekaya değindi 1

Grimes lakaplı sanatçı Claire Boucher, yapay zekanın üretken modelleri sayesinde müzik üzere yaratıcı alanların tekrar icat edilebileceğini belirtti. Tüm bu optimist hallerine karşın Grimes, teknoloji şirketlerini yapay zeka konusunda uyardı. Ünlü sanatçı da yapay zekanın dikkatli bir halde geliştirilmesi ve uygulanması gerektiğini düşünüyor.

Kanadalı sanatçı, yapay zekanın etik sonlar içerisinde geliştirilmesi halinde birçok sorunu da çözebileceğini belirtti. Sanatkarın maksadında ise iklim sorunu bulunuyor.

Son olarak Grimes, NFT’lerin sanatkarları finansal açıdan daha fazla güçlendirdiğinden bahsetti. NFT’lerden önemli paralar kazandığını açıklayan Grimes, şimdiki piyasa için şunu söyledi;

NFT’lere ve kriptoya olanlar için üzgünüm, zira mümkün olduğunca çok para kazanmaya çalışan beşerlerle süratle kirlendi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap