Kanada, NFT ve kripto faaliyetlerini genişletiyor!

Kanada, NFT ve kripto faaliyetlerini genişletiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Kanada, NFT ve kripto faaliyetlerini genişletiyor!

Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP), kripto paralar ile NFT’lerin ele geçirilmesi ve saklanmasını kolaylaştırmak için bir dijital varlık tahlili arıyor.

Son devirlerde kriptoya yönelik çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen Kanada, yeni atılımını duyurmasıyla birlikte dikkatleri çekti. Kripto paralar ile NFT’lere yönelik hizmetler için çalışmalarını artıran RCMP, dijital varlıklar üzerine ağırlaştığını belirtti. Yapılan açıklamaya nazaran, ele geçirilen dijital varlıkların saklanmasına yönelik tahlil için 10 Ağustos’ta başvuru ihalesi açıldı.

Yetkili isimlerden mevzu hakkında açıklama geldi 

Dijital varlıklar ve NFT’ler üzerindeki faaliyetlerini artıran RCMP, son gelişmeleri ele alarak açıklamalarda bulundu;

“Merkezi bir data havuzu tahlilinin geliştirilmesi, polislerin bu varlıklara kullanıcı dostu bir biçimde el koymasına imkan tanırken, birebir vakitte bu varlıkların depolanmaları sırasında çalınmasını önlemek için güvenlik sağlayacaktır.”

RCMP, dijital varlık ve NFT’lere yönelik bu depodan, 17 farklı hizmet talep ediyor. Bunlar ortasında, blokzinciri sürece yeteneği ve gelecekte yeni blokzincirlerini desteklemek için ölçeklenebilirlik yer alıyor. RCMP ayrıyeten, gereksinimi olan kullanıcılara datalarına erişim sağlamayı da hedefliyor. NFT konusunda ise, Ethereum, Solana ve Polygon tabanlı NFT’lerin ön planda olduğunu söz etti. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap