Kaiko Research bilgileri AI token’larının düşüşünü ortaya koydu

Kaiko Research bilgileri AI token’larının düşüşünü ortaya koydu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kaiko Research bilgileri AI token’larının düşüşünü ortaya koydu

Kaiko Research tarafından yürütülen bir araştırma, yapay zeka token’larını ele aldı.

Kaiko Research bilgileri yapay zeka token’larındaki düşüşü ortaya koydu. Bilgiler token’ların süreç hacimlerinde en düşük haftalık düzeylere geldiğini gözler önüne serdi.

Kaiko Research’ın son araştırması yapay zeka token’larını ele aldı

Kaiko Research tarafından yayınlanan datalara nazaran, yapay zeka (AI) ile ilgili token’lar, yılın başından bu yana en düşük haftalık süreç hacmini gördü. Bu durum, AI ile ilgili kripto projelerine olan ilginin keskin bir biçimde azaldığını gösteriyor.

The Graph, Render, Injective, Oasis Network, SingularityNET ve Fetch.ai üzere piyasa kapitalizasyonuna nazaran birinci altı yapay zeka madeni para, Perşembe günü yayınlanan datalara nazaran Ocak ayından bu yana süreç hacimlerinde en düşük düzeylere ulaşmış durumda. Bu düşük hacimler, bu projelerin ilgi çekme konusunda dramatik bir düşüş yaşadığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kaiko Research bilgileri AI token’larının düşüşünü ortaya koydu 1

Özellikle, ChatGPT’nin Kasım ayında piyasaya sürülmesinden sonra yapay zeka ile ilgili kripto para üniteleri popülerlik kazandı ve AI/web3 eser geliştirme dalgası başlattı. Bu periyotta en uygun token’lar güçlü bir ralli yaşamıştı.

Ancak, Worldcoin’in WLD token’ı Pazartesi günü piyasaya sürüldüğünde başka AI ile ilgili kripto para ünitelerinin yükselişine ayak uyduramadı. Worldcoin’in token’ı lansman gününde yüzde 88 artarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 3.30 dolara ulaştı, fakat sonrasında CoinGecko’ya nazaran yüzde 30’un üzerinde düşüşle 2.17 dolara geriledi.

Tüm bu datalar, AI ile ilgili kripto para ünitelerinin ticaret faaliyetlerinde ve ilgide düşüş yaşadığını gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap