Kaiko: Bilgiler, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Ralli Sinyali Veriyor!

Kaiko: Bilgiler, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Ralli Sinyali Veriyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Kaiko: Bilgiler, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Ralli Sinyali Veriyor!

Kripto araştırma şirketi Kaiko’nun datalarına nazaran Tether’in (USDT) Binance’teki piyasa hissesi tekrar yükselişe geçti. Rapor, bu ivmeyi Bitcoin ve altcoin kesimlerinin ralli başlangıcı olarak yorumluyor.

USDT’nin artıyor: Bitcoin ve altcoin piyasası canlanma sinyalleri veriyor

Lider kripto para borsası Binance, kısa müddet evvel BUSD ve TUSD’den ayrılma kararı aldı. Bu karar, USDT’nin piyasa hissesinin artmasına ve kripto para piyasasında bir canlanma başlangıcına işaret ediyor. Kaiko bilgilerine nazaran, Binance’ta USDT’nin piyasa hissesi tekrar artış gösteriyor.

Son vakitlerde, Binance üzerindeki TrueUSD (TUSD) piyasa hissesi, %30’dan %5.6’ya geriledi. Bu durum, Binance’in 2024’ün başında BUSD takviyesini sonlandırma planları doğrultusunda, TUSD’nin günlük süreç hacminin BUSD piyasa hissesinin altına düşmesine neden oldu.

BTC Piyasası: Kaiko: Bilgiler, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Ralli Sinyali Veriyor! 1

Öte yandan, Binance’te USDT ve FDUSD süreç hacimleri değerli ölçüde arttı. USDT piyasa hissesi yüzde 80’e ulaştı. Binance’ın yeni stablecoin’i FDUSD ile Bitcoin ve Ethereum süreçlerinde sıfır fiyat duyurusunun akabinde, FDUSD piyasa hissesinde da artış meydana geldi.

Geçtiğimiz ay Binance, BTC/TUSD çifti için sıfır fiyatlı Bitcoin süreçlerini durdurdu. Artık fiyatsız olmayan bir alıcı fiyatı ödemeleri gerektiği için yatırımcılar TUSD’den çıkmış durumdalar. Bu nedenle, yeni stablecoin FDUSD, süratle hacmini büyütüyor. Pekala, bu son gelişmeler Bitcoin ve altcoin piyasası için neden olumlu?

Binance’te USDT süreç hacminin artması neden güzele işaret?

Binance, bir dizi sorun nedeniyle TrueUSD (TUSD) için takviye azaltma kararı aldı. Tıpkı vakitte, sıfır fiyatlı Bitcoin ticaret programını sona erdirdi. Uzmanlar, TUSD ile ilgili birkaç kırmızı bayrak göstererek kripto piyasasında bir karışıklığa neden oldular.

Sorunun yanıtına gelince, USDT süreç hacmindeki artış, Binance’deki kaybolan süreç hacmini geri getiriyor. Ayrıyeten, gereksiz riskleri önlemeye yardımcı oluyor. Bu da Bitcoin piyasasına kimi olumlu momentumlar getiriyor ve likidite sıkıntılarını çözüyor.

BTC analistleri de optimist beklentileri sürdürüyor

Bitcoin fiyatının 26.000 doların üzerinde seyretmesiyle birlikte, analistler aslında boğa beklentisi içindeler. Bilhassa, tanınan kripto analisti Michaël van de Poppe, bugün “Bitcoin fiyatı boğa döngüsünü başlatmaya hazır” yazdı. Poppe, BTC fiyatı ve 200 Haftalık EMA ortasındaki ilgiye dikkat çekiyor.

Kripto piyasasının ralliye başlama mümkünlüğü hakkında olumlu sinyaller veren üstteki bilgiler, USDT piyasa hissesinin Binance’da yine artış göstermesiyle birlikte geliyor. Binance’in BUSD ve TUSD sabit koinlerinden uzaklaşma kararı, yatırımcılardan olumlu reaksiyonlar alıyor. Kaiko’nun datalarına nazaran, Binance’da USDT piyasa hissesi artıyor. Bu da Bitcoin ve kripto piyasasında bir rallinin başlangıcı olabileceğini gösteriyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, yakın tarihli Kaiko raporlarına bu sayfadan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap