Kaiko Analistleri Bitcoin İle Petrol Volatilitesini Kıyasladı!

Kaiko Analistleri Bitcoin İle Petrol Volatilitesini Kıyasladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kaiko Analistleri Bitcoin İle Petrol Volatilitesini Kıyasladı!

Yıllar boyunca ani düşüş ve yükselişleriyle bilinen kripto para piyasası son periyotta dingin seyrediyor. Kesim araştırmacısı Kaiko, piyasadaki sakinliğin ölçüsünü tespit etmek için Bitcoin ve Ethereum’u öteki emtialar ile kıyasladı.

Kaiko, hazırladığı kripto para raporunda son 90 güne ilişkin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) oynaklık endekslerinin yaklaşık %35’e son yılların en düşük düzeyine ulaştığını açıkladı. Kripto uzmanları, BTC ve ETH volatilitesinin brent petrolden (%41) daha az olduğu sonucuna vardı.

BTC Piyasası: Kaiko Analistleri Bitcoin İle Petrol Volatilitesini Kıyasladı! 1Çeşitli varlıkların son 90 güne ilişkin volatilite ölçümleri. Volatilite, bir varlığın fiyatının ne kadar fazla değiştiğini ölçer.

BTC, ETH, Nasdaq, ons altın ve brent petrol volatilitesini ölçen endekse nazaran günümüzde oynaklığı en fazla olan eser petrol oldu. Yerli yatırımcıların ilgi gösterdiği ons altın ise “güvenli liman” olmaya devam etti.

Kripto para araştırmacısı Dessislava Ianeva kelam konusu durumun “anormal” olduğu yorumunu yaptı. Fakat Bitcoin ve altcoin piyasasının yıllar geçtikçe daha olgunlaşması da bu duruma yol açmış olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap