Kadir Has Üniversitesi’nden ABD iş birliğiyle Dijital Varlık eğitimi ve sertifikası

Kadir Has Üniversitesi’nden ABD iş birliğiyle Dijital Varlık eğitimi ve sertifikası

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kadir Has Üniversitesi’nden ABD iş birliğiyle Dijital Varlık eğitimi ve sertifikası

Kriptoparalarla başlayan ve giderek klasik finans enstrümanlarıyla da birleşerek dünyada ve ülkemizde milyonlarca insanın yatırım yaptığı bir dal haline gelen Dijital Varlıkların idaresi, Kadir Has Üniversitesi Hayat Uzunluğu Eğitim Akademisi ile ABD kökenli dijital varlık meslek örgütü PlannerDAO ortasında yapılan iş birliği kapsamında bir eğitim ve sertifika programı olarak Mayıs ayından beri iştirakçilerle buluşmaya devam ediyor. 

25 Eylül haftası 3. Devri başlayacak eğitimler İsmail Hakkı Polat, Afşar Akal, Av. Elçin Karatay ve Türker Balkar üzere bu alanda uzman akademisyen ve eğitmenler tarafından verilmekte. Sekiz hafta sürecek eğitimlerin sonunda iştirakçiler ABD merkezli CDAA™️ (CertifiedDigital.org) tertibi tarafından hazırlanan sertifikasyon imtihanına girecek ve başarılı olmaları halinde CDAA tertibi tarafından verilecek dijital sertifikalarını NFT formatında alacaklar. 

Kriptoparalar, NFT, tokenlaştırılmış gerçek dünya varlıkları, merkezsiz finans eserleri ve ETF üzere alanlara ilgi duyan yatırımcıların portföylerini şuurlu ve inançla yönetmeleri maksadıyla verilen Dijital Varlık İdaresi eğitimlerinin bir diğer gayesi da, büyük finans oyuncularının da girmeye başladığı bu alanda muhtaçlık duyulacak Dijital Varlık uzmanlarına yönelik sertifikalandırma yapmak. 

Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi ve kayıt için: https://ybea.khas.edu.tr/programs/dijital-varlik-yonetimi-danismanligi-cdaa-sertifika-programi-3-288

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap