Kaçırılan Dubai Kripto Firması Yöneticisi Kurtarıldı

Kaçırılan Dubai Kripto Firması Yöneticisi Kurtarıldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kaçırılan Dubai Kripto Firması Yöneticisi Kurtarıldı

1 milyon euro fidye için tutulan Dubai merkezli kripto şirketinin yöneticisi İspanya’da kurtarıldı.

Dubai merkezli bir kripto fon idaresi şirketinin yöneticisi İspanya’da kurtarıldı. Yönetici 1 milyon euro fidye için bir periyottur esir tutuluyordu.

Dubai’li Şirketin Fon Yöneticisi İspanya’da Kurtarıldı

Dubai merkezli bir firmanın kripto portföy yöneticisi, yakın vakitte yeni meslektaşları tarafından İspanya’nın Benalmádena kentinde tatildeyken kaçırıldı ve fidye için alıkonuldu. Yöneticinin alıkonmasının akabinde İspanya’da kurtarılması lokal basında ses getirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kaçırılan Dubai Kripto Firması Yöneticisi Kurtarıldı 1

İspanya’da yayımlanan bir rapora nazaran, kurban birkaç gündür kümeyle beraberdi. Yönetici alıkoyan kümeyle lüks bir villada buluştu, onu bağladılar ve özgür bırakılması için 1 milyon Euro talep ettiler.

Kaçıranlar, kurbanın fidyeyi ödemek üzere şahısla bağlantı kurmak için telefonunu kullanmasına müsaade verdiği sırada meslektaşına bir fotoğraf göndermesiyle birlikte kurtarılmayı başardı. Olayı gören meslektaşı durumu polise bildirdi.

Polis, kurbanı bulmak ve hür bırakmak için çabucak soruşturma başlattı. Polis, meslektaşının verdiği bilgileri kullanarak, kaçıranların kurbanı tuttukları villayı keşfetti. Akabinde da kurbanı olay yerinden çıkardı.

Fidye için meslektaşını kaçıranlar ise şu anda polis nezaretinde tutuluyor ve yargılanmayı bekliyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap