K33 Açıkladı! Binance İle İlgili Çarpıcı Gerçek

K33 Açıkladı! Binance İle İlgili Çarpıcı Gerçek

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Açıkladı! Binance İle İlgili Çarpıcı Gerçek

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance ile ilgili kıymetli bir gelişme var. Buna nazaran yedi günlük ortalama Bitcoin spot hacminde keskin bir düşüş kelam konusu. 1 Eylül’den bu yana %57 oranında düştü. Kripto araştırma firması K33 Research bir rapor yayınladı. Buan nazaran Binance’deki alım satım faaliyetlerindeki bu kıymetli düşüş dikkat çekiyor. Buna nazaran çeşitli borsalardaki alım satım hacimlerinde %48’lik bir düşüşe katkıda bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Açıkladı! Binance İle İlgili Çarpıcı Gerçek 1

Binance için düzenleyici baskı ve piyasa etkisi

K33 Research, Binance borsasının ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile devam eden yasal gayretinin, piyasa yapıcılarını platformda alım satım faaliyetlerinde bulunmaktan caydırıyor olabileceğini öne sürüyor. Binance borsasındaki faaliyetlerdeki bu düşüş, tüm kripto para piyasasına gölge düşürdü. SEC’in yasal süreçleriyle de karşı karşıya olan rakip borsa Coinbase’de farklı bir durum var. Buna nazaran birebir devirde bitcoin spot süreç hacminde %9’luk bir artış kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Açıkladı! Binance İle İlgili Çarpıcı Gerçek 2

Binance için süreç hacimlerindeki genel düşüşe karşın, Bitcoin dayanıklılık gösteriyor. Buna nazaran spot odaklı bir ralliye öncülük etti. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in fiyatı %8 artarak üç haftanın en yüksek düzeyine ulaştı. Ayrıyeten, Ethereum ve Binance Coin (BNB) de bu periyotta %6’lık yararlar kaydetti. TON Coin kıymetli adımlar atarak yalnızca yedi gün içinde %45’lik kayda kıymet artış ortaya koydu. Buna nazaran piyasa pahasına nazaran birinci 10 kripto para ortasına girdi.

Türev piyasasında karışık duygular

Binance açıklaması yapan K33 Research analistleri Vetle Lunde ve Anders Helseth bu bahiste değerli noktalara bakıyorlar. Buna nazaran kurumsal yatırımcılar ortasındaki karışık hislerin altını çiziyorlar. Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) türev traderları ortasında artan bir yükseliş görünümüne dikkat çektiler. CME’deki Bitcoin açık konumları geçtiğimiz hafta %19’luk bir artış yaşadı. Ayrıyeten buna yükselen vadeli süreç primleri eşlik etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Açıkladı! Binance İle İlgili Çarpıcı Gerçek 3

Ancak, türev piyasası büsbütün yükselişte değil. CME’nin Ethereum açık konumu birebir devirde %17 oranında azaldı. Ayrıyeten ETH vadeli süreçleri Bitcoin’e nazaran göreli prim indirimini sürdürdü. Bu durum, spekülatörlerin bir Ethereum ETF’si ve bunun potansiyel piyasa tesiri konusunda daha az istekli olduğunu gösteriyor.

Kriptoya mahsus olaylar piyasayı yönlendiriyor

Binance ile ilgili açıklamanın yanı sıra kriptolarda evvelki trendlerden kayda kıymet bir değişim kelam konusu. Buna nazaran 2023 kripto piyasasının istikametinin öncelikle kriptoya has olaylardan etkilendiği bir gerçek. Kısa vadeli sıkıştırmalar, ETF ile ilgili haberler ve iflas haberleri dikkat çekiyor. Ayrıyeten devlet kurumlarından gelen satış tarafı baskıları kelam konusu. Bu dönüşüm, bitcoin’in geçmişte birbiriyle yakından bağlantılı olan S&P 500 ve DXY üzere klâsik endekslerden ayrışmasında açıkça görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Açıkladı! Binance İle İlgili Çarpıcı Gerçek 4

ABD Merkez Bankası son faiz kararını açıklarken, K33 Research analistleri kripto piyasaları üzerindeki rastgele bir tesirin kısa ömürlü olmasını bekliyor. Öteki taraftan kripto paralar ile klâsik piyasalar ortasındaki korelasyonun azalması kelam konusu. Buna nazaran Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda makroekonomik dataların mevcut alım satım kararlarıyla daha az ilgili olmasını sağlıyor. Lakin Binance ile ilgili bundan sonraki gelişmeler daha çok dikkat çekecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap