JPMorgan’dan PayPal stablecoin yorumu

JPMorgan’dan PayPal stablecoin yorumu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan’dan PayPal stablecoin yorumu

JPMorgan, PayPal’ın çıkaracağı stablecoin’in Ethereum aktivitesini artırabileceğini düşünüyor.

PayPal’ın Blockchain ödemeleri için stablecoin çıkaracağı dalda yankı buldu. Bununla birlikte JPMorgan bu atılımın Ethereum’daki aktiviteyi artırabileceğini düşünüyor.

JP Morgan analistlerinden PayPal stablecoin yorumu

JPMorgan analistlerine nazaran, PayPal’ın bu hafta piyasaya sürdüğü stablecoin’inin Ethereum’a yarar sağlayabileceği belirtiliyor. Bu durum, Ethereum’un aktifliğini artırabilir ve ağın bir stablecoin ve DeFi platformu olarak hizmet verme yeteneğini geliştirebilir. Bu durum, gelecekte daha fazla firma ve projenin Ethereum’u tercih etmesini teşvik edebilir.

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un PYUSD’den daha fazla yarar sağlayabileceğini tabir ediyor. Bilhassa, PYUSD’nin, Binance‘in BUSD stablecoin’inin düzenleyiciler tarafından kapatılmasının akabinde ortaya çıkan bir boşluğu doldurabileceği düşünülüyor. Şayet PYUSD bu boşluğu doldurabilirse, DeFi ekosistemi Ethereum’a yönelebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan’dan PayPal stablecoin yorumu 1

Ancak kimi kripto uzmanları, Ethereum‘un yüksek süreç fiyatlarını göz önüne alarak PayPal’ı eleştiriyorlar. Bilhassa, düşük süreç fiyatları sunmayı amaçlayan Sei Network üzere Layer-1 Blockchain ağlarının daha uygun bir tercih olabileceği belirtiliyor. Bu durum, kullanıcı tecrübesini etkileyebilir ve PayPal’ın stabilcoin’i için daha düşük süreç fiyatları sağlamak ismine alternatif tahliller bulması gerekebilir.

JPMorgan analistleri Mayur Yeole ve Nikolaos Panigirtzoglou, PayPal’ın stablecoin işine girmesinin klasik ve merkezi olmayan finans dalında ödeme ağlarında sinerji oluşturabileceğini söz ediyorlar. Lakin, düzenleyici çerçevenin hala meçhul olduğuna ve fintech şirketlerinin uyumluluk/düzenleme çerçevelerinin gelecekte değişebileceğine dikkat çekiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap