JPMorgan Kripto Para Yorumunu Paylaştı: Düşüş Bitecek Mi?

JPMorgan Kripto Para Yorumunu Paylaştı: Düşüş Bitecek Mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan Kripto Para Yorumunu Paylaştı: Düşüş Bitecek Mi?

Dünya’nın önde gelen finans kuruluşu JPMorgan, kripto para piyasasına dair bir araştırma raporu paylaştı. Uzmanlar, Bitcoin ve altcoin piyasasının yeni durumu ve geleceği hakkında yorumlar yaptı.

JPMorgan raporunu hazırlayan analistler kripto para piyasasında bir büyük satış dalgası daha beklemiyor. Uzmanlara nazaran Bitcoin için dev kırmızı mumlar geride kaldı.

“Kripto piyasalarındaki satış dalgasının sonuna yaklaşıyoruz. Vadeli piyasalarda long süreç tasfiyeleri büyük ölçüde geride kaldı.”

Vadeli Piyasa Detayı!

JPMorgan’ın araştırmasına nazaran, Bitcoin vadeli süreç ticaretindeki değişim büyük ehemmiyet taşıyor. Vadeli piyasalara ilginin azaldığını belirten uzmanlar, bu durumun spot piyasa istikrarı için değerli olduğu vurgusunu yaptı. Analistler, kelam konusu durum hakkında şu kelamlara yer verdi:

“Borsalarda süreç gören etkin vadeli kontratların sayısı düşüyor. Bu düşüş, spot piyasadan Bitcoin’e olan ilginin arttığını ve son periyottaki ayı trendinin yavaşladığına işaret ediyor.”

Bitcoin ETF Müracaatları Ne Olacak?

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, BTC ve altcoin piyasasının tekrar yükselişe geçmesi için büyük bir mahzur olmadığı yorumunu yaptı. Panigirtzoglou, kripto paralar için bundan sonra en fazla “sınırlı olumsuzluk” olabileceğini belirtti.

Kripto para uzmanı bu yorumun akabinde spot Bitcoin ETF müracaatları konusunda görüşünü lisana getirildi. Panigirtzoglou, spot ETF müracaatlarının durumunun piyasayı pek etkilemeyeceğini düşünüyor. SEC, halihazırda ertelediği müracaatları youşa sürmeye devam edebilir.

Lider kripto para ünitesi $BTC an itibariyle 25.950$ etiketiyle alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap