JPMorgan, Blockchain tabanlı dijital varlık ihracı için hazırlanıyor 

JPMorgan, Blockchain tabanlı dijital varlık ihracı için hazırlanıyor 

Paylaş
BTC Piyasası: JPMorgan, Blockchain tabanlı dijital varlık ihracı için hazırlanıyor 

Investing.com – Bankacılık devi JPMorgan, Blockchain tabanlı bir ödeme ve transfer sistemi için kolları sıvadı. JPMorgan’ın dijital finans alanında çığır açması beklenen yeni projesi, Bloomberg haberine nazaran ABD düzenleyicilerinin onayını bekliyor. 

Bloomberg, mevzuyu yakından takip eden bireylere atıfta bulunarak JPMorgan’ın dijital bir mevduat tokeni geliştirdiğini ve sistemin, düzenleyici onayı alındıktan yaklaşık bir yıl içerisinde kurumsal müşteriler için hayata geçirilebileceğini aktardı. 

JPMorgan tarafından geliştirilen projede müşterilerin mevduatları, dijital formda geliştirilen bir tıp mevduat tokenine aktarılacak ve mevduatlar dijital ortamda takip edilebilecek. Böylelikle varlık transferinin çok daha süratli ve süreç maliyetlerinin hayli düşük olması bekleniyor. JPMorgan’ın mevduat tokeni aracılığıyla ayrıyeten farklı bir bankanın müşterisine para göndermek ya da tokenize edilmiş menkul değerleri alımı yapılması da sağlanabilecek.

JPMorgan Blockchain çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor

JPMorgan’ın yeni token projesi, şu an halihazırda kullanılan ve kullanımı banka içi ile sonlu olan JPM Coin’in tamamlayıcısı olarak görülüyor. Banka, 2019 yılında banka içinde varlık transferini daha süratli gerçekleştirebilmek için kendi ismini taşıyan bir kripto para ünitesi ihraç etmişti.

Diğer yandan ABD’nin önde gelen bankası, geçen yıl Singapur Para Otoritesiyle bir mevduat tokeni sistemini test etmek için iş birliği yapmıştı. JPMorgan’ın Blockchain tabanlı bir dijital varlık ihracı, yalnızca bankacılık için değil klasik finans sanayisi için de kıymetli bir dönüm noktası olarak görülüyor. Sistemin düzenleyici onayı alması durumunda kripto kesimi dışında Blockchain ağını kullanarak fon transferi ve taşıma hizmeti sunan bir kuruluş, kripto kesimine önemli bir rakip olarak ortaya çıkacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap