JPMorgan analistlerinden kripto para yorumu

JPMorgan analistlerinden kripto para yorumu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan analistlerinden kripto para yorumu

JPMorgan kripto para bölümü hakkında yeni bir rapor yayımladı.

JPMorgan yeni kripto para dal raporunda ilerleyen devirde sonlu olumsuzluk öngörüsünde bulundu. Şirket, kripto para bölümüne dair analist yorumlarını da yayımladı.

JPMorgan’ın yeni kripto para bölüm raporu yayımlandı

JPMorgan’ın analistleri, kripto pazarları için sonlu olumsuzluk öngörüsünde bulunuyor. Bankanın araştırmasına nazaran, Bitcoin’in açık durumlardaki azalış, mevcut fiyat eğiliminin zayıflayabileceğinin bir göstergesi olarak görülüyor.

JPMorgan analistleri, long konumların birçoklarının tasfiye edildiğini ve Bitcoin‘e olan açık durumun düştüğünü belirtiyorlar. Bu durum, Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) vadeli süreç kontratlarının satış eğiliminin yakında yavaşlayabileceğine işaret ediyor. Analistlere nazaran açık durumlardaki bu düşüş, mevcut fiyat eğiliminin gücünün azaldığına dair bir işaret olarak görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: JPMorgan analistlerinden kripto para yorumu 1

Rapor tıpkı vakitte ABD’deki düzenleyici gelişmelerin kripto para fiyatlarında düşüşe neden olduğunu belirtiyor. Bitcoin’in son vakitlerde yüzde 11,27 üzere değerli bir düşüş yaşadığına dikkat çekiliyor. Evvelki aylarda Bitcoin fiyatını artıran olumlu faktörler ortasında ABD’deki Bitcoin ETF müracaatları ve Ripple Labs’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kısmi zaferi yer alıyordu. Fakat bu olumlu faktörlerin tesirinin giderek azaldığına dikkat çekiliyor.

JPMorgan grubu, ABD’nin artan gerçek getirileri ve Çin’in ekonomik büyümesine dair telaşlar üzere dış piyasa şartlarının da kripto pazarının düşüşünde rol oynadığını belirtiyor. Ayrıyeten, ABD’deki düzenleyici belirsizliklerin kripto pazarlarını gelecekteki gelişmelere karşı daha hassas hale getirdiğine dikkat çekiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap