JPMorgan Analistleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yaşayacağı Zorluklardan Kelam Etti

JPMorgan Analistleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yaşayacağı Zorluklardan Kelam Etti

Paylaş
BTC Piyasası: JPMorgan Analistleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yaşayacağı Zorluklardan Kelam Etti

Bankacılık devi JPMorgan, müşterilerine gönderdiği notta, en büyük iki kripto varlığın önündeki engellere vurgu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Banka analistleri, Bitcoin volatilitesinin kurumsal engelin önündeki en büyük faktör olduğunu ifade etti. Ethereum’un zorlukları arasında ise Solana gibi alternatif blockchain’lerin ortaya çıkması olduğunu belirtti.Ayrıca Eth’nin DeFi alanındaki hakimiyetinin azalmasına da vurgu yapıldı.

Analistler, Bitcoin ve altının oynaklığını karşılaştırarak, Bitcoin’in altınla karşılaştırılabilmesi için değerinin 150.000 dolara çıkması gerektiğini ifade edildi.

Banka, Nisan ayında Bitcoin oynaklığının düşmesiyle birlikte, kurumsal yatırımcılar arasında benimsenmenin de artış göstereceğine dikkat çekti.

Yine de Bitcoin, altına kıyasla beş kat daha oynak olmayı sürdürüyor. Varlık kurumsal yatırımcıların korkmasına neden olan düşüş döngüleri yaşıyor.

Ethereum, Solana gibi alternatif blockchain’lerin ortaya çıkmasıyla birlikte DeFi üzerindeki hakimiyetinde kayıplar yaşamayı sürdürüyor.

“Bu ayki düzeltme esnasında yaşanan en çarpıcı şey, Ethereum’un küçük çaplı altcoin’lerle birlikte benzer bir oranda düşüş yaşaması ve bu nedenle Ethereum’un ana rakiplerine karşı piyasa değeri payını tekrar yakalayamamış olmasıdır”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap