JPMorgan Analisti: Ethereum, 2022’de Düşüş Eğilimine Girebilir

JPMorgan Analisti: Ethereum, 2022’de Düşüş Eğilimine Girebilir

Paylaş
BTC Piyasası: JPMorgan Analisti: Ethereum, 2022’de Düşüş Eğilimine Girebilir

JPMorgan’a göre, Ethereum’un DeFi alanındaki hakimiyet günleri yakında sona erebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın tarihli bir araştırma notunda, JPMorgan Chase Bank analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un merkeziyetsiz finans sektöründeki hakimiyetini kaybedeceğini öngörüyor.

Ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için bağımsız parçalara bölünecek. Sharding, merakla beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesinin ana özelliklerinden biri.

“Ethereum İçin Geç Olabilir”

Bununla birlikte, parça zinciri aşamasının 2023’te başlaması beklendiğinden Panigirtzoglou, Ethereum’un o zamana kadar pazarın geri kalanına yetişmesi için “çok geç” olacağını düşünüyor.

Ethereum’un merkeziyetsiz finans pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı şekilde düştü. Defillama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında %97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerindeki toplam değer payı, Terra, Binance Smart Chain gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle %63 oranına düştü. Ethereum’un özellikle bağımsız blok zincirlerine zemin ayırması, Panigirtzoglou için endişe verici görünüyor.

BTC Piyasası: JPMorgan Analisti: Ethereum, 2022’de Düşüş Eğilimine Girebilir 1

Ethereum ağı, DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı erişilemez hale getiren fahiş ücretlerle boğuşuyor.

Fiyatı %396 oranında yükselen Ethereum için 2021 yılı önemli bir yıldı. Ancak JPMorgan, Ethereum ağı diğerleriyle rekabet ederken, 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini tahmin ediyor.

Ethereum fiyatı, yaklaşan faiz oranı artışlarının çifte darbesi ve Bitcoin hash oranındaki düşüşün tetiklediği geniş piyasa düzeltmesi nedeniyle son 24 saat içinde %9,52 düştü.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap