JP Morgan kripto madencilerinin yeni gelir akışına dikkat çekti

JP Morgan kripto madencilerinin yeni gelir akışına dikkat çekti

Paylaş
BTC Piyasası: JP Morgan kripto madencilerinin yeni gelir akışına dikkat çekti

Investing.com – Kripto para madencilik şirketleri, gelir açısında bağımlı olduğu ağır iş kolunun ötesinde yeni bir gelir kalemi oluşturmak için çalışıyor. 

JPMorgan, son araştırma raporunda bu gelişmeyi öne çıkararak kripto madencilerinin yapay zeka kesiminden gelir elde etme planlarına değindi. Madencilerin gelirlerini çeşitlendirebilecek bu heyecan verici gelişme, yapay zeka (AI) kesimindeki artan talebi karşılamak için yüksek performanslı bilgi süreç hizmetine dayanıyor. AI sanayisine güç sağlamayı hedefleyen kripto madencilik şirketleri, böylelikle kripto piyasasına olan bağımlığını azaltmayı hedefliyor. 

Kripto madencilik şirketlerinin kripto bağımlılığını azaltması bölüm açısından olumlu bir gelişme olarak ortaya çıkabilir. Çünkü bu şirketler, birebir vakitte piyasanın en büyük yatırımcıları ortasında yer alırken vakit zaman maliyetlerini karşılamak için -özellikle fiyatların düşüş eğiliminde olduğu zamanlarda- toplu kripto satışlarına öncülük edebiliyor.

Bu bağlamda kesimin en büyük isimleri son vakitlerde tekrar markalaşmalarıyla dikkat çekti. Örneğin Hive Blockchain Technologies), ismini Hive Digital Technologies ve Riot Blockchain) ise Riot Platforms olarak değiştirdi.

Kripto madencileri için yeni gelir kapısı

Diğer yandan Bitcoin madencilerinin yeni gelir kaynağı arayışı yanında geçtiğimiz yıldan bu yana eski Ethereum madencileri de alternatif gelir arayışına devam ediyor. Ethereum ağının pay ispatı konsensüs düzeneğine geçmesinin akabinde madenciler, grafik süreç ünitesi fazlalığını oyun dalına kaydırmaya çalışırken başka yandan da ekipmanlarıyla uyumlu Ethereum Classic, Ravencoin ve daha az bilinen kripto paraların madenciliği için kullanmaya başladı. 

JPMorgan analistleri ise yapay zeka dalının süratli gelişiminin Ethereum madencileri için bir fırsat kapısı olduğunu ve ellerinde GPU’ların daha kârlı olan AI dalında kullanabileceklerinin altını çizdi. 

Kripto para madencilerinin yapay zeka dalında faaliyet göstermeye başlamasıyla birlikte Blockchain ve AI olarak bilinen iki yenilikçi dalında ortasındaki bağın daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. Bunun yanında Bitcoin ağında gelecek yıl gerçekleşecek olan ödül yarılanmasının oluşturacağı zorluklar yeni gelir kanallarıyla desteklenebilirse kripto alanının da daha sürdürülebilir bir geleceğe sahip olabileceği düşünülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap