Japonya’da Web3’ü teşvik eden daha fazla siyaset yolda

Japonya’da Web3’ü teşvik eden daha fazla siyaset yolda

Paylaş
BTC Piyasası: Japonya’da Web3’ü teşvik eden daha fazla siyaset yolda

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ülkenin yıllık siyaset çerçevesinin kullanıcı muhafazasını da dikkate alan Web3 token’larını kullanmaya yönelik iyileştirmeler ve içerik sanayisini canlandırmaya yönelik adımlar içerdiğini söyledi.

Tokyo’daki WebX konferansında yayımlanan görüntü kaydında Kishida, Liberal Demokrat Parti’nin Web3’ü benimsemeye devam ettiğini vurguladı.

Ülke önderi inovasyona, start-up’lara ve dijital dönüşüme odaklanarak büyümeyi amaçlayan iktisat siyasetini açıklayarak “Web3’ün kapitalizmin yeni formunun bir modülü olduğunu” yineledi ve ekledi:

İktidardaki Liberal Demokrat Parti’nin siyaset araştırma kurulu lideri Koichi Haguida, Kishida’nın konuşmasından çabucak evvel partinin Web3’e yönelik tavrını ortaya koymak ismine bir konuşma yaptı ve kesime aşina olmayanların bile “kapsayıcı bir duruş” sergilemesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıldan bu yana Japonya’nın bir avuç siyasetçisi NFT’ler, stabilcoin’ler ve DAO’ları kapsayan yönergeler üzerinde çalışıyor ve proje girişimcilerini ülkeden uzaklaşmak zorunda bırakan vergi ihtiyacını kaldırıyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap