Japonya Blockchain Association, kripto vergilerinin gözden geçirilmesini istedi

Japonya Blockchain Association, kripto vergilerinin gözden geçirilmesini istedi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Japonya Blockchain Association, kripto vergilerinin gözden geçirilmesini istedi

Japonya‘daki kripto sanayisinin temsilcisi olan Japan Blockchain Association (JBA), dijital varlıklar için ulusal vergi rejiminin gözden geçirilmesini talep ediyor.

JBA, kripto sahiplerinin üzerindeki mali yükü hafifletmek ve kripto varlıkların kullanımını teşvik etmek için üç kıymetli adımın atılmasını öneriyor.

Japonya’daki Blockchain sanayisinin savunucusu Japan Blockchain Association, kripto vergilendirmesine düzenleme istiyor

Japan Blockchain Association (JBS), Japonya‘daki dijital varlık vergilendirmesinin gözden geçirilmesini istedi. Bununla birlikte JBA, 3 teklif sunarak kripto teşviğinin artırılmasını yazdı.

İlk olarak JBA, kripto varlıklarına sahip şirketlerde yıl sonu gerçekleşmemiş çıkar vergilerinin kaldırılmasını istiyor. Bu, üçüncü taraflarca verilen belirteçlerdeki gerçekleşmemiş çıkarlar üzerindeki vergilerin kaldırılmasını içeriyor.

İkinci talep, ferdî kripto varlık ticareti yararları için vergilendirme formülüyle ilgili. JBA, mevcut kapsamlı vergilendirmeden yüzde 20’lik tek tip vergi oranıyla öz-değerlendirmeli farklı vergilendirmeye dönüştürülmesini öneriyor ve kayıpların dijital varlıkların bedel düşüklüğünden düşülmesi için üç yıllık bir müddet önermektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Japonya Blockchain Association, kripto vergilerinin gözden geçirilmesini istedi 1

Üçüncü talep, bir bireyin kripto varlıklarını her değiştirişinde elde edilen karlar üzerindeki gelir vergisinin kaldırılmasını içeriyor. JBA, sınırsız Web3 çağında kripto varlıklarının değişiminin ekonomik bölgenin ana akımı haline gelebileceğini ve bu nedenle verginin hesaplanmasının son derece sıkıntı olacağını belirtiyor.

Bu taleplerin temel emeli, Japonya’daki kripto sanayisinin gelişimini ve kullanımını desteklemek ve vergi sisteminin dijital varlıklar üzerindeki tesirini azaltmaktır. Bu adımların alınmasıyla birlikte, Japonya’nın kripto sanayisine olan ilgisinin artması ve ülkedeki Web3 gelişiminin desteklenmesi hedefleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap