Japon finans devi kriptoda hüsrana uğradı

Japon finans devi kriptoda hüsrana uğradı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Japon finans devi kriptoda hüsrana uğradı

Nomura İcra Konseyi Lideri Jez Mohideen, kriptodaki süreç hacminin düşmesinin şirketin kârlılığını negatif etkilediğine değindi.

Nomura Holdings, geçtiğimiz yıl dijital varlık tarafına giriş yapmıştı. Japonya merkezli finans devi, Laser Digital isimli kuruluşuyla dijital varlık kesiminde faaliyetlerine başlamıştı. Şirketin beklentileri 2024 yılında kâr elde etmekti. Lakin işler, Nomura’nın dijital varlık ayağında beklenildiği üzere ilerlemiyor.

Nomura Holdings’in kripto ünitesi, dijital varlıklar tarafında yaşanan çöküşten ve süreç kaybından nasibini aldı. Nomura İcra Konseyi Lideri Jez Mohideen Bloomberg’e verdiği bir röportajda, kripto kesiminde yaşanan makûs senaryoların kendilerini de etkilediğini belirtti. Mohideen, süreçlerin kâr beklentilerini ertelediğini söyledi.

Nomura, düzenleyicileri ve kripto bölümünü ele aldı

Kripto para kesiminde yaşanan berbat senaryoları öne süren Nomura, şirket olarak kriptoda kâr beklentilerini düşürdüklerini tabir etti. Nomura İcra Şurası Lideri Jez Mohideen, yarar için şimdi erken olduğunu lisana getirdi.

Mohideen kripto kesimini odağına almış durumda. Lakin bilindiği üzere piyasa son vakitlerde olumsuz haber akışlarından ve düzenleyici baskılarından etkileniyor. Bu nedenle kriptoda hacim epeyce düşük düzeyde. Ayrıyeten kripto dalında faaliyetlerin de azaldığı göze çarpıyor. Tüm bu etmenleri ele alan Mohideen, Laser Digital için kâr beklentisinin ertelendiğini tabir etti.

Nomura’nın kripto şefi, verdiği röportajda, “Kârlılık seyahatimiz bir yıl evvel öngördüğümüzden biraz daha uzun sürebilir” dedi. Mevzuyu irdeleyen Mohideen, hacimlerin düşmesine ve düzenleyicilerin daima olarak yeni bir şeyle kriptoya yüklenmesine değindi.

Mohiden, her ne kadar daldaki makûs gidişatı ele alsa da olumlu sinyaller de verdi. Laser Digital’in şimdiye kadar 70 kişiyi işe aldığı ve vakit içinde 20 kişiyi daha işe almayı planladığını aktarılan bilgiler ortasında. Fakat Nomura dala inancını kaybetmiş değil. Çünkü şirket, kripto faaliyetlerini büyütmek gayesiyle Tokyo’da bir ofis kurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap