Japon bankacılık devi kurumsal yatırımcılar için Bitcoin fonu kurdu

Japon bankacılık devi kurumsal yatırımcılar için Bitcoin fonu kurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Japon bankacılık devi kurumsal yatırımcılar için Bitcoin fonu kurdu

Investing.com – Japonya’nın en büyük yatırım bankalarından biri olan Nomura’nın dijital varlıklar iştiraki Laser Digital, Bitcoin Adaptasyon Fonu’nu ihraç ettiğini duyurdu. 

Yapılan açıklamada fonun, kurumsal yatırımcıların dijital varlık sınıfına erişmeleri için meselesiz bir yol sağlayacağı belirtilirken, bu ihracın Laser Digital Asset Management’ın piyasaya sunacağı bir dizi kripto benimseme yatırım tahlilinin birinci adımı olduğu açıklandı.

Laser Digital, Bitcoin Adaptasyon Fonu’nun Bitcoin‘e uzun vadeli yatırım konusunda en uygun maliyetli ve inançlı yatırım tahlili olduğunu tez etti. Laser, fonun varlıklarını garanti altına almak için 2018 yılında Nomura, Ledger ve Coinshares tarafından kurulan ve kurumsal dijital varlık yatırımcıları için düzenlenmiş bir saklama tahlili sunan Komainu’yu kullanacak. 

Laser Dijital Varlık İdaresi Lideri Sebastien Guglietta fonun ihracıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Nomura tarafından kurulan Laser Digital merkezi İsviçre’de bulunuyor. Şirket, global yatırım bankacılığını kriptoya mahsus bir tecrübeyle birleştirmeyi amaçlıyor.

Japonya’da geçtiğimiz günlerde kripto sanayisine yönelik Asya Bölgesi’ndeki süratli gelişimi yakalamak ismine kıymetli bir adım atıldı. Yeni gelişmeye nazaran Japonya’daki girişimler artık pay senedi ihracı yanında kripto para ihracı yoluyla fon toplama teşebbüsünde bulunabilecek. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap