Jane Street ve Jump Crypto, Dijital Varlık Ticaretinden Çekiliyor

Jane Street ve Jump Crypto, Dijital Varlık Ticaretinden Çekiliyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Jane Street ve Jump Crypto, Dijital Varlık Ticaretinden Çekiliyor

Dünyanın önde gelen piyasa yapan firmaları Jane Street ve Jump Crypto, düzenleyicilerin baskısından ötürü ABD’deki dijital varlık ticaretinde geri adım attı.

Son günlerde kripto sanayisiyle ilgili faaliyetlerını artıran düzenleyiciler, pek çok şirketi sıkıştırmaya devam ediyor. Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto borsası FTX ve TerraUSD‘in stablecoini de dahil olmak üzere büyük çaplı şirketlerin ve projelerin çöküşü, dijital varlıklarla ilgili incelemeleri giderek artırmıştı. Son olarak Jane Street ve Jump Crypto‘nun ABD tarafındaki dijital varlık ticaretinde geri adım atması, devam eden baskıların sonuçlarından biri oldu.

Düzenleyi Baskısı Jane Street ve Jump Crypto’yu Vurdu

FTX ve Terra olaylarından sonra düzenleyiciler, ticaret platformları, stablecoin ihraççıları ve brokerler de dahil olmak üzere birçok alan, kripto sanayisine yönelik odağını artırmıştı. Bilhassa de 2019’dan beri TerraUSD projesinin değerli bir destekçisi olan Jump Crypto, düzenleyici kurumlar ile karşıt düşmüştü.

Konuyla ilgili ortada çok fazla telaffuz dolaşırken, bu telaffuzlardan biri daha çok dikkat çekmişti. ABD pazarına geri adım atan Jane Street ve Jump Crypto’nın milletlerarası alanda yeni adımlar atacağı söylentileri, pek çok kripto yatırımcısının ilgisini çekti. Yeni olarak haber akışının daha da kıymetli olduğu bu piyasada Jane Street ve Jump Crypto’dan gelecek haberler ilgiyle takip ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap