Jack Dorsey’li Spiral, Lightning Ağı geliştirme projesi LDK’yı tanıttı

Jack Dorsey’li Spiral, Lightning Ağı geliştirme projesi LDK’yı tanıttı

Paylaş
Uzman Coin: Jack Dorsey’li Spiral, Lightning Ağı geliştirme projesi LDK’yı tanıttı

Adını Block olarak değiştiren Square’in, Bitcoin’i geliştirme odaklı çalışan alt birimi Spiaral yeni bir video ile Lightning Geliştirme Kit’ini (LDK) tanıttı. Son birkaç yıldır bu proje üzerinde çalıştıklarını belirten şirket projenin, Bitcoin’in Lightning Ağı’nı uygulamalarına sorunsuz bir şekilde entegre etmek isteyen geliştiricileri hedeflediğini duyurdu.

“Uygulamlara Lightning eklenirken zorluklar yaşanıyor”

Tanıtım videosunda proje çalışanları kendi yorum ve değerlendirmelerini de paylaşırken, projenin başındaki isim olan Steve Lee, “Ekibimiz kurulduğunda ilk önce dışarı çıktık ve düzinelerce cüzdan projesi ve geliştiricisiyle görüştük. Öğrendiğimiz, bu geliştiricilerin Lightning Ağı’nı uygulamalarına eklerken ciddi zorluklar yaşadığıydı” dedi.

“Amacımız Bitcoin’i internetin parası yapmak”

Tanıtım videosunda Jack Dorsey’nin de bir animasyonu yer alıyor. Bir dış ses Dorsey’e “Önümüzdeki 50 yılda Bitcoin’i nerede görüyorsunuz?” diye sorarken, Dorsey de, “50 yıl çok uzun bir zaman… Bizim amacımız Bitcoin’i internetin parası yapmak. Bunu yapmak için de artık güçlü dayanakları olan bir paraya sahibiz. Dünyanın her yerindeki her insanın ulaşabildiği, deflasyonist olan ve her internet hizmetiyle her işlemin yapılabildiği, sınırların, bankaların, piyasaların düşünülmediği bir para… LDK, dünyadaki her geliştiricinin bir cüzdan yaratmasını daha da kolaylaştıracak. Her grup insan artık hem Bitcoin’e hem de Lightning’e ulaşabilir. Artık daha fazla cüzdan, daha fazla ,novasyon göreceğiz.”

Dorsey videoda ayrıca, burnuna yaptırdığı piercing’in ücretini de Lightning Ağı’yla ödüyor. Eski adı Square Crypto olan Spiral, 2019 yılında kuruldu ve Bitcoin cüzdan çözümleri üzerinde çalışıyor. LDK tüm bunlara ek olarak farklı platformların mobil cüzdanları arasındaki işlemler üzerinde de çalışıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap