Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor

Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey‘in şirketi, Blockchain madenciliği alanındaki atılımlarına devam ediyor.

Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada madencilik çiplerinde prototipe geçeceklerini açıkladı. Block, piyasaya “açık kaynaklı” bir Bitcoin madencilik teçhizatı tasarımı getirme planını hızlandıracağını söylediği yeni prototip ASIC çipinin dizaynını tamamladı.

Jack Dorsey’in Şirketi Bitcoin Madencilik Tehçizatlarını Tamamlamak Üzere

Twitter Eski CEO’su Jack Dorsey‘in sahibi olduğu finansal hizmetler ve teknoloji şirketi Block, yeni beş nanometre Bitcoin madencilik öipinin prototip dizaynını tamamladığını duyurdu.

BTC Piyasası: Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor 1

28 Nisan’da yayınlanan bir blog gönderisine nazaran Block, Bitcoin madenciliği ASIC donanımlarını geliştirmenin hem finansal hem de teknik açıdan kuvvetli olduğunu belirtmişti.

Block, madencilik ekipmanları üretiminin merkezileştirmenin hem madencilere hem de bir bütün olarak Bitcoin ağına ziyanlı olduğunu düşünüyor. San Francisco merkezli şirket, “yeniliği optimize etmek ve Bitcoin madencilik donanım ekosisteminin boyutunu en üst seviyeye çıkarmak” için bağımsız ASIC’ler ve öbür donanım bileşenlerini satarak Bitcoin madencilik teknolojisini mümkün olduğunca “açık kaynak” haline getirmeyi planladığını yazdı.

Twitter üzerinden paylaşılan gönderide son birkaç ayda atılan adımların, firmanın yeni dizaynlar denemesine ve piyasaya daha verimli ve uygun fiyatlı Bitcoin madenciliği çipleri getirmelerine yardımcı olmasına imkan tanıyacağını anlatılıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap