Jack Dorsey, Facebook’un Diem projesini eleştirdi: “Zaman kaybıydı”

Jack Dorsey, Facebook’un Diem projesini eleştirdi: “Zaman kaybıydı”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Jack Dorsey, Facebook’un Diem projesini eleştirdi: “Zaman kaybıydı”

Investing.com – Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Facebook’un Diem projesi hakkında görüşlerini dile getirdi ve projenin zaman ve emek kaybı olduğunu söyledi. 

Piyasada fanatik bir Bitcoin savunucusu olarak bilinen Jack Dorsey, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj esnasında Facebook konusuna değinen Dorsey, yanlış bir politika izlediklerini ve kendi yerel paralarını geliştirmek yerine Bitcoin’e odaklanmaları gerektiğini savundu. 

Bilindiği gibi Jack Dorsey, birkaç ay önce Twitter CEO’luğu görevinden ayrılarak diğer bir şirketi olan eski adı Square olan Block’a odaklanmaya başladı. Bir Bitcoin tutkunu olan Jack Dorsey, Block’un bir ürünü olan Cash App ile Bitcoin adaptasyonunu artırma konusunda çabalarını sürdürüyor. Son verdiği demeçte de Meta’nın patronu Mark Zuckerberg’in de onun yolunu izlemesini öneriyor.

Michael Saylor ile yaptığı röportaj “Bitcoin for Corporations 2022” etkinliğinde gerçekleşti. Bu konuşmada aynı zamanda kripto paraların Wall Street ile olan entegrasyonu da tartışıldı.

Jack Dorsey, Diem hakkında konuşurken aslında çıkış noktalarının doğru olduğunu ancak süreç boyunca izlenen politikada yapılan yanlışların projenin başarısız olmasına neden olduğunu söyledi. 

Meta, Diem konusunda yenilgiyi kabul etti

Meta, geçtiğimiz günlerde özellikle ABD düzenleyicileri engeline takıldıktan sonra Diem projesinde başarısız olduklarını kabul etti.

Sosyal medya devi, son olarak California bankası Silvergate ile Diem ihracı konusunda bir ortaklık üzerinde çalışıyordu. Silvergate’in yasalara tabi bir finansal kuruluş olması, Diem’in piyasa sürülmesi için en güvendikleri noktaydı, ancak bu girişim de yeterli olmadı ve FED engeline takıldı.

“Meta’nın ana odağı Bitcoin olmalıydı”

Tüm bu geçen süreci değerlendiren Jack Dorsey, Bitcoin savunucusu olarak yeni bir kripto para icat etmek yerine genel kabul görmüş bir kripto para olan Bitcoin’e odaklanılmalıydı dedi. Dorsey, böylece bunca zaman ve emeğin boşa gitmemiş olacağını da sözlerine ekledi. 

Bitcoin’in hâlihazırda çalışıyor olması ve kendini kanıtlamış olması üzerinde duran Dorsey, bu nedenle sosyal medya platformunu kullanan 2,8 milyar insan için çok daha faydalı olacağını savundu. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap