İtalya’dan ChatGPT Atağı

İtalya’dan ChatGPT Atağı

Paylaş
BTC Piyasası: İtalya’dan ChatGPT Atağı

OpenAI’ın geliştirdiği ChatGPT, İtalya’daki düzenleyiciye yanıt verdikten sonra uygulama yine aktive edildi.

OpenAI, İtalya’daki kullanıcıların yaşlarını doğrulamak için bir araç sunacağını söyledi. AB kullanıcılarına ferdî bilgilerin kullanımına itiraz etmeleri için yeni bir form sunulacak.

İtalya, Düzenleyici Netlikler Sağlandıktan Sonra ChatGPT’yi Geri Açtı

ChatGPT’nin üreticisi OpenAI’nin İtalya’nın bilgi müdafaa otoritesi tarafından gündeme getirilen problemleri ele almasının akabinde İtalya’da yine etkinleştirildi.

Geçen ay Garante, ChatGPT‘nin chatbot’u eğitmek için ferdî bilgilerin büyük çapta toplanmasını ve depolanmasını haklı gösterecek rastgele bir yasal desteği olmadığını söyledi.

BTC Piyasası: İtalya’dan ChatGPT Atağı 1

İtalya düzenleyicisi, geçtiğimiz aylarda ferdî bilgilerin korunması kapsamında ChatGPT’yi askıya almıştı. Bu gelişmenin akabinde düzenleyiciye cevap veren OpenAI, ülkede gerekli kaideleri sağlamayı kabul etti ve ChatGPT ülkede yine etkinleştirildi.

Düzenleyici kurum Garante, sohbet robotunun ülkede tekrar faaliyete geçmesine müsaade verme konusundaki kaygılarını gidermek için OpenAI‘e Pazar gününe kadar bir müddet vermişti.

Garante ayrıyeten OpenAI’yi 13 yaşında yahut daha büyük olması gereken ChatGPT kullanıcılarının yaşını denetim etmemekle suçlamıştı. OpenAI, İtalya’daki kullanıcıların kayıt olduktan sonra yaşlarını doğrulamak için bir araç sunacağını söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap