İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para!

İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para!

Kripto para dalının çoğunluğu yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Kripto traderları ve yatırımcıları Mayıs ayının birinci haftasında hangi kripto paraların dikkatlerini çekmeye bedel olduğunu ayırt etmeye çalışıyor. Bunu göz önünde bulundurarak piyasaya bir göz attık. Uzmanların en umut verici bulduğu kripto varlıklarından kimileriyle ilgili en son gelişmeleri ve muvaffakiyet göstergelerini denetim ettik. Uzmanlar, 1 Mayıs haftasında dikkat edilmesi gereken birinci beş kripto para’nın listesini paylaştı.

Listedeki birinci kripto para: MultiversX (EGLD)

MultiversX (EGLD), fiyatının yükselmesine neden olabilecek bir hareketle kripto borsası Upbit’in listesine girdiğini duyurdu.

Bu ortada, MultiversX yayın sırasında 44,44 dolardan el değiştiriyor. Ayrıyeten, son 24 saat içinde %3,79’luk bir düşüş kaydetti. Lakin grafiklerde de görüldüğü üzere evvelki hafta %10,25 ve son bir ay içinde %3,05’lik bir kar elde etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para! 1EGLD 30 günlük fiyat grafiği

İkinci sırada OKB var

OKX’in Blockchain güvenlik şirketi SlowMist ile stratejik bir paydaşlık kurdu. Ayrıyeten, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Sui Network’ün SUI’sini destekledi. Son olarak Rezerv Kanıtı’nda (PoR) şimdiye kadarki en büyük yükseltmeyi yaptı. Bu duyuruların akabinde, kripto borsasının lokal tokeni OKB (OKB) mevcut fiyatına yerleşmeden evvel kısa lakin kıymetli bir ralli yaptı.

Şu anda OKB fiyatı 47,49 dolar. Altcoin, günlük %0,89 ve haftalık %10,91 düşüş gösterdi. Lakin son 30 gün içinde %11,59’luk bir artışa şahit oldu. Bu ortada son datalara nazaran, son gelişmeler nedeniyle daha da güçlenme ihtimali var

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para! 2OKB 30 günlük fiyat grafiği

Lider kripto para Bitcoin (BTC) de listede

Büyük satış dalgasının neden olduğu kısa periyodik düşüşün akabinde Bitcoin tekrar 30.000 dolar ruhsal düzeyini aşmaya çalışıyor. Önder kripto, ayı piyasasının sona erdiğinin sinyalini veriyor. Zira, üst üste dördüncü ayı yeşil bir mumla kapatmak üzere. Dahası, kripto analistleri BTC’nin 41.000 ve 47.000 dolara hakikat hareket etmesini bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para! 3Bitcoin fiyat hareketi / Kaynak: Bitcoin Archive

Şu anda Bitcoin, gün içinde %0,73’lük bir artışla 29.124 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten, geçen hafta boyunca %3,07’lik bir yarar elde etti. Buna ek olarak, Bitcoin son 30 günde %6,72’lik bir tırmanış kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para! 4BTC 30 günlük fiyat grafiği

Chiliz’i (CHZ) de listede unutmadık

Mart ayının başlarında, spor hizmeti kripto projesi Chiliz, Blockchain üzerine inşa edilen oyun ve cümbüş bölümlerindeki Web3 projelerine yardımcı olmayı amaçlayan Chiliz Labs isimli 50 milyon dolarlık bir kuluçka ve hızlandırıcı programın oluşturulduğunu duyururken, yeni Chiliz Sports Blockchain’in 10 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Basın saatine nazaran, CHZ fiyatı 0,13 dolarda kaldı. Ayrıyeten, kripto para ve son 24 saatte %0,15 düşüş gösterdi. Evvelki yedi günde ise %1,48 kaybetti. Bununla birlikte, son datalara nazaran aylık grafiğinde %10,05 yeşil bölgede.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para! 5CHZ 30 günlük fiyat grafiği

Son kripto para: Cardano (ADA)

Cardano, geçtiğimiz ay GitHub’ın geliştirici aktifliği bakımında birinci üç kripto para ünitesinden biri oldu. Kripto para, daima olarak yenilik ve gelişim sürecinden geçiyor. Bilhassa, en son olumlu olaylardan biri, büyümeyi teşvik etmek için ‘Geleceğin Mimarları’ delegasyon stratejisinin yenilenmesi. Ayrıyeten, Cardano ekosisteminde Dead Pxlz’den yeni bir oyunun duyurulması da önmeli.

Bu ortada, ADA fiyatı 0,40 dolar ulaştı. Bu, gün içinde %3,10’luk negatif bir değişimi tabir ediyor. Ayrıyeten, son yedi günde %0,59’luk bir düşüşü temsil ediyor. Fakat ADA, en son grafiklerin gösterdiği üzere ay boyunca %7,68’lik bir yarar kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Radarınıza Almanız Gereken 5 Kripto Para! 6ADA 30 günlük fiyat grafiği
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap