İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

ADA, AXS, LINK, FTT ve diğer seçili altcoin projeleri, Bitcoin destek olarak 45.000 dolar seviyesini elinde tutarsa, analiste göre önümüzdeki birkaç gün içinde güçlü bir toparlanma başlayabilir.

Bitcoin 45 bin dolar aştı, sırada neler var?

Bitcoin (BTC), art arda ikinci haftalık kazancını artırmaya ve yıldan bugüne kadarki en yüksek haftalık kapanış fiyatına ulaşmaya çalışıyor. Glassnode’un on-chain verilerine göre, Bitcoin fiyatındaki toparlanma spot piyasalardaki talepten kaynaklandı. Bunun boğaları neşelendirmesi muhtemel çünkü tarih, spot piyasa talebinin sürekli yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Bir başka olumlu işaret de, son iki hafta içinde ProShares Bitcoin Strategy borsa yatırım fonuna (BITO) yönelik güçlü talep ve bu da maruziyetini rekor seviyeye çıkardı. Arcane Research, güçlü girişlerin “ geleneksel yatırım araçları yoluyla Bitcoin iştahının arttığını gösterdiğini ” söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 1

Bitcoin ile birlikte, daha geniş kripto alanı da yatırımcıları cezbetmektedir. Araştırma firması Fundstrat’a göre, risk sermayesi alıcıları Şubat ayının son üç haftasında kripto alanına 4 milyar dolar pompaladı. Alıcılar momentumu sürdürebilir ve Bitcoin ve altcoinlerde yardım rallisini uzatabilir mi? 4 altcoin projesinin teknik seviyelerine analist Rakesh Upadhyay eşliğinde göz atalım.

Bitcoin ve altcoin analizleri

Bitcoin’in 25 Mart mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların genel direnci 45.400 dolardan koruduğunu gösteriyor. Küçük bir pozitif, boğaların fazla zeminden vazgeçmemesi, bu da yatırımcıların pozisyonlarını aceleyle kapatmadıklarını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 2

20 günlük üstel hareketli ortalama (42.025 dolar) yükseldi ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, bu da boğaların komuta olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 45.400 doların üzerine çıkarsa, BTC/USDT çifti yükselen kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Bu seviye yine bir engel olarak hareket edebilir, ancak boğalar bunu aşarsa parite 50.000 dolardan psikolojik seviyeye yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 45.400 dolardan düşerse, ayılar pariteyi 42.594 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Bu, aşağı yönlü izlenmesi gereken önemli bir seviye çünkü boğalar onu desteklemek için değiştirirse, 45.400 doların üzerinde bir kırılma olasılığı artar. Ayılar, boğaların arka ayağa itildiğinin sinyalini vermek için fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 3

4 saatlik grafik, fiyatın genel dirençten düştüğünü ancak boğaların paritenin 20-EMA’nın altına düşmesine izin vermediğini gösteriyor. Bu, yatırımcıların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Bu olumlu görüş, fiyat kırılır ve 20-EMA’nın altında kalırsa kısa vadede geçersiz olacaktır. Bu durumda parite 42.594 dolara düşebilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) son birkaç gündür kritik seviyenin üzerinde 1 doları koruyor. Bu, daha düşük seviyelerde satın almış olabilecek boğaların, toparlanmanın devam etmesini bekledikleri için agresif bir şekilde kar rezervasyonu yapmadıklarını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 4

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1,26 doların üzerinde zorlar ve sürdürürse, yükseliş momentumu artabilir ve ADA/USDT çifti bir sonraki kritik dirence 1,60 dolarda toplanabilir. Alternatif olarak, altcoin fiyatı 1,26 dolardan düşerse ancak 1 dolardan toparlanırsa, paritenin birkaç gün daha iki seviye arasında aralığa bağlı kalabileceğini gösterir. Ayılar, yükseliş görünümünü geçersiz kılmak için fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 5

4 saatlik grafik, ayıların 1.20 dolarda genel direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor, ancak küçük bir pozitif, boğaların fiyatın 20-EMA’nın altında kalmasına izin vermemiş olması. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar tekrar engeli 1,20 dolardan temizlemeye çalışacak ve çifti 1,26 dolara itecek. Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 20-EMA’nın altına düşerse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterir. Parite daha sonra kademeli olarak 1 dolarlık güçlü desteğe doğru düşebilir.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS) son birkaç gündür 72 ile 44 dolar arasında işlem görüyor. Alıcılar, 25 Mart’ta fiyatı genel direncin üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların seviyeyi şiddetle savunduklarını gösterir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 6

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 20 günlük EMA’dan (56 dolar) geri dönerse, boğalar tekrar AXS/USDT çiftini 72 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, yukarı hareket ivme kazanabilir ve parite 100 dolara yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşmeye devam ederse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu, çifti birkaç gün daha menzile bağlı tutabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 7

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 72 dolarda genel direncin üzerine ittiğini ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediğini gösteriyor. Bu, fiyatı 20-EMA’nın altına çeken kısa vadeli yatırımcılar tarafından kar rezervasyonunu çekmiş olabilir. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 68 doların üzerine çıkarsa, düşüşlerde birikim önerecektir. Alıcılar daha sonra 72 dolardaki engeli aşmaya çalışacak ve yeni bir yükseliş hareketi başlatacak. Bu varsayımın aksine, fiyat 20-EMA’nın altında kalırsa, düzeltme 50-basit hareketli ortalamaya kadar uzayabilir.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), son birkaç aydır 13 ile 36 dolar arasında devasa bir aralıkta işlem görüyor. Ayılar, fiyatı aralığın desteğinin altına çekmesine rağmen, düşüşü sürdüremediler. Bu, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 8

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcıların üstünlüğün olduğunu gösteriyor. Ralli düşüş trendi çizgisinde dirençle karşılaşabilir, ancak bu engel aşılırsa LINK/USDT çifti 20 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse, hareketli ortalamalar muhtemelen güçlü bir destek görevi görecektir. Altcoin fiyatı toparlanırsa, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığı artabilir. Bu olumlu görüş, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse geçersiz olacaktır. Bu, 13 dolara olası bir düşüş için kapıları açabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 9

Ayılar 16.50 dolardan güçlü bir savunma oluşturuyor ancak küçük bir pozitif, alıcıların fiyatın 50-SMA’nın altına düşmesine izin vermemiş olmaları. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğalar pariteyi 16.50 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa parite 17.50 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 50-SMA’nın altına düşerse, kısa vadeli boğaların pozisyonlarını kapatıyor olabileceğini düşündürecektir. 15 dolarda küçük bir destek var ama eğer yol açarsa parite 14 dolara düşebilir.

FTX Token (FTT)

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, FTX Token (FTT) 24 Mart’ta 49 doların üzerinde kırıldı ve kapandı ve yükselen bir üçgen formasyonunu tamamladı. Alıcılar, 25 Mart’ta fiyatı psikolojik direncin 50 doların üzerine çıkarsa da, daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 10

Bu, ayıların henüz vazgeçmediğini ve daha yüksek seviyelerde satış yapmaya devam ettiklerini gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 49 doların altına çekmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, üçgenden koparmayı satın alan agresif boğalar tuzağa düşebilir. Bu, FTT/USDT çiftini 20 günlük EMA’ya (45 dolar) indirebilir. Altcoin fiyatı bu seviyeden geri dönerse, alıcılar tekrar genel direnç bölgesini 49 ila 52 dolar arasında temizlemeye çalışacak ve yukarı hareketine devam edecek. Tersine, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, ayıların güçlü bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösterir. Üçgenin yükseliş çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş modelini geçersiz kılacaktır. Parite daha sonra 39 dolara düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 11

51 doların üzerindeki ralli, RSI’yi aşırı alım bölgesine itti. Genellikle, bu tür hareketleri keskin bir düzeltme veya konsolidasyon izler. Ayılar fiyatı 49 doların altına çekerse, parite 50-SMA’ya daha da düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, alıcılar pariteyi tekrar 52 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve yukarı hareketine devam edecek. Öte yandan, ayılar fiyatı 50-SMA’nın altına çekerse, satış yoğunlaşabilir ve parite 45 dolara düşebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap