İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

Bu yazımızda Kriptokoin.com olarak kripto analist Rakesh Upadhyay’ın BTC ve dört popüler altcoin projesi LUNA, AVAX, ETC ve EGLD hakkındaki yorum ve tahminlerini mercek altına alıyoruz. Bitcoin son kazanımlarını sürdürmeye çalışıyor ve fiyat konsolide oldukça, traderlar dikkatlerini LUNA, AVAX, ETC ve EGLD gibi altcoin projelerine odaklamaya çalışıyor.

Bitcoin’de neler oluyor?

Bitcoin (BTC) 19 Mart’ta 42.000 doların üzerine çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyelerde ayılar tarafından güçlü bir meydan okumayla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Ancak Bitcoin daha yüksek seviyeler için mücadele ederken, seçili altcoin projeleri güç gösteriyor. Bitcoin 40.000 dolarda psikolojik seviyenin üzerinde kalabilir mi ve bu odağı altcoin projelerine mi kaydıracak? Öğrenmek için en dikkate değer beş kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 1

BTC, 42.594 dolar civarında dirençle karşı karşıya kalıyor ve bu da traderların daha yüksek seviyelerde temkinli olduğunu gösteriyor. Fiyat artık hareketli ortalamalara kayabilir, bu da dikkat edilmesi gereken önemli bir destek. Fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterir. Bu, bir kırılma olasılığını artırabilir ve genel direncin üzerinde kapanabilir. Bu olursa, BTC/USDT çifti 45.400 dolara ve daha sonra yükselen kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

45 bin dolara doğru hareket olabilir

Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse parite 37.000 dolara doğru kayabilir. Bu destekten bir sıçrama, paritenin birkaç gün için 37.000 ila 42.594 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini düşündürecek. Ayılar, düşüş trendinin yeniden başladığını işaret etmek için fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak. 4 saatlik grafik, ayıların genel direnci 42.594 dolardan koruduğunu gösteriyor. Fiyat 20 üstel hareketli ortalamadan geri dönerse, boğalar çifti genel direncin üzerine itmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa parite 45.400 dolara doğru yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 2

Terra‘nın LUNA tokeni, 18 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (86 dolar) toparlandı ve daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösterdi. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, bu da alıcılar için bir avantaj olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 96 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, LUNA/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105 dolara meydan okuyabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasını önerecektir. Parite önce 115 dolara, ardından 125 dolara yükselebilir.

Popüler altcoin Terra (LUNA) toparlanıyor

Alternatif olarak, fiyat 96 dolardan düşerse, parite tekrar 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterebilir. Parite daha sonra 75 ila 70 dolar arasında güçlü destek bölgesine kayabilir. Parite 85 ile 96 dolar arasında konsolide oluyor. Ayılar fiyatı 85 doların altına çekse de daha düşük seviyeleri sürdüremediler. Bu, düşüşlerde güçlü alım olduğunu gösterir. Her iki hareketli ortalama da birbirini kesiyor, bu da yakın vadede menzile bağlı bir eylem olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 3

Fiyat 96 doların üzerine çıkarsa, avantaj alıcılar lehine değişecek ve parite daha sonra 105 dolara yükselebilir. Tersine, fiyat 96 dolardan düşerse, parite hareketli ortalamalara ve ardından 85 dolara düşebilir. Ayılar, daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini vermek için fiyatı 85 ila 82 dolar destek bölgesinin altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

AVAX ayıları mücadele ediyor

AVAX, 18 Mart’ta alçalan kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırıldı ve trendde olası bir değişikliğe işaret ederek kapandı. Ancak, ayıların başka planları var ve şu anda fiyatı kırılma seviyesinin altına çekmeye çalışıyorlar. Fiyat mevcut seviyeden düşerse ancak kanalın düşüş trendi çizgisinden geri dönerse, kırılmanın geçerli olduğunu gösterir. Bu, 100 dolardan psikolojik seviyeye ralli olasılığını artırıyor. Artan 20 günlük EMA (78 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. Tersine, fiyat kanala yeniden girer ve hareketli ortalamaların altına düşerse, son kırılmanın muhtemelen bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 4

Avalanche için 4 saatlik grafik, kanalın üzerindeki yükselişin RSI’yi aşırı alım bölgesine ittiğini gösteriyor. Bu, kısa vadeli tüccarlardan kar rezervasyonu ile sonuçlanmış olabilir. Parite şimdi güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20-EMA’ya düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, duyarlılığın yükselişe geçtiği ve traderların düşüşlerde alım yaptığı anlamına gelir. Bu, yukarı hareketin devam etme olasılığını artıracaktır. Aksine, kanala bir kırılma ve yakınlaşma, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterebilir. Bu, pariteyi 50-SMA’ya çekebilir.

Eethereum Classic için tahminler

Ethereum Classic (ETC), düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılıp kapandıktan sonra ivme kazandı. Güçlü alım, fiyatı 38 dolarda sert genel direncin yakınına itti. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, ETC/USDT çifti 32 dolara düşebilir. 20 günlük EMA (28 dolar) yükselmeye başladı ve RSI aşırı alım bölgesinde, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat mevcut seviyeden fazla bir zemin bırakmazsa veya 32 dolardan güçlü bir şekilde toparlanırsa, boğalar yine genel engeli 38 dolarda aşmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa parite 45 dolara ve ardından 50 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat düşer ve 32 doların altına düşerse, bir sonraki durak 20 günlük EMA olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 5

4 saatlik grafik paritenin düşüş trendi çizgisini kırdıktan sonra dikey bir ralliye başladığını gösteriyor. Bu, RSI’yi aşırı alım bölgesine itti. Bu aşırı alım seviyelerini genellikle keskin düşüşler takip eder. Parite 33 dolardan %38,2 Fibonacci düzelme seviyesine ve daha sonra 32 dolardan %50 geri çekilme seviyesine düşebilir. Boğaların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir. Yükseliş momentumu bir kırılmada zayıflayabilir ve 32 doların altında kapanabilir. Parite daha sonra 30 dolardan %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir.

EGLD son altcoin projemiz

Elrond (EGLD), 15 Mart’ta hareketli ortalamaların üzerinde kırıldı ve kapandı, bu da boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışıyor, ancak boğalar çabalarını engelledi. 20 günlük EMA (151 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgeye yükseldi. Bu, en az dirençli yolun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 169 doların üzerine çıkarsa, EGLD/USDT çifti yukarı hareketini psikolojik seviyeye 200 dolardan uzatabilir. Ayıların bu seviyede güçlü bir savunma yapması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlemeniz Gereken 4 Altcoin ve Tahminler! 6

Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır. EGLD için böyle bir hareket, 50 günlük SMA’nın (155 dolar) üzerindeki son kırılmanın bir ayı piyasası rallisi olabileceğini düşündürecek. Parite daha sonra tekrar 125 dolara düşebilir. Boğalar, fiyatı 160 dolar ​​’dan genel direncin üzerine itti, ancak ayılar fiyatı hızla aşağı çekti ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştı. Fiyat 20-EMA’nın altına düşmesine rağmen, ayılar bu avantajı geliştirmedi. Yükseliş momentumu bir ara verebilir ve 169 doların üzerinde kapanabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap