İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

Paylaş
BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere önde gelen kripto para uzmanları, bu hafta önder kripto para ünitesi Bitcoin ve altcoinleri etkileyecek 5 olayı açıkladı! İşte detaylar…

Kripto para uzmanları açıkladı: Bu hafta Bitcoin ve altcoinleri etkileyecek 5 olay!

Lider kripto para ünitesi Bitcoin, piyasalar üzerindeki baskının fiyatladığı düzeylerle kripto gündeminin ortasında kendine yer buldu. Bununla birlikte dezavantajlı oynaklık yatırımcıları endişelendirirken, geçtiğimiz gün Binance’te yaşanan tıkanıklık nedeniyle yatırımcıların başı karışık durumda. Birçok uzman, bu karışıklığın ortasında BTC’de tansiyon belirtileri gördüğünü öne sürdü. Bununla bir arada uzmanlar 28 bin dolarlık düzeyin kırılmasına yönelik ihtarlarda bulunuyor.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey! 1

Öte yandan makroekonomik bilgiler, BTC fiyatını derinden etkileyebilir. Yatırımcılar, 10 Mayıs’ta açıklanacak TÜFE ve 1.Çeyrek yarar raporlarına odaklanmış durumdalar. Bununla bir arada Bitcoin ağ ölçümleri mevcut ağ aktifliğinin tesirini gösterirken, datalar madencilerin hala varlıklarını sattığını gösteriyor ve analistleri 2022 ayı piyasasının hala oyunda olduğu sonucuna götürüyor. Uzmanlar, bu kritik notalar eşliğinde BTC fiyatını etkileyebilecek 5 olaya dikkat çekiyor!

Binance’te yaşanan Bitcoin süreç tıkanıklığı, yatırımcıların dikkatini çekiyor

Bitcoin, Binance’te yaşanan para çekimlerinin askıya alınmasıyla birlikte baskı altında bulunuyor. Geçtiğimiz gün yaşanan Mempool krizi, birçok yatırımcının dikkatini çekti ve Binance, Bitcoin’e yönelik para çekim süreçleri birkaç saatliğine durdurmuştu. Bununla bir arada Binance Bitcoin ağındaki “tıkanıklığı” münasebet göstererek hafta sonundan bu yana üç sefer BTC çekme süreçlerini durdurdu ve tıpkı anda cüzdanlar ortasında dev bir fon yığınını hareket ettirdi.

Binance’in atılımları, çok sayıda sürecin Bitcoin mempool’a girmesiyle geldi ve esasen yüksek olan fiyatları birkaç yıldır görülmeyen bir bölgeye daha da itti. Bununla bir arada yatırımcılar FUD içerisinde piyasayı takip ediyor.

Bitcoin fiyatı 2 haftanın en düşük düzeylerine geriledi

Binance ve fiyatları çevreleyen birtakım olayların ötesinde, piyasa iştirakçileri BTC/USD için değerli düzeyleri izlemeye devam ediyor. Parite 28.000$’ın altına inerken, tanınan yatırımcı Captain Faibik 27.300$’ı kumda bir çizgi olarak görüyor.

Gün içinde atılan bir öbür tweet, Bitcoin için sıkılaştırıcı bir kama yapısının kelam konusu olduğunu ve mantıksal sonucun artık bir kırılma formunda ortaya çıkacağını vurguladı. Başka analist Andrew, şu anda 27.950 dolar civarında bulunan ve daha kısa vakit dilimlerinde aslında ihlal edilmiş olan potansiyel bir dayanak bölgesi olarak 50 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) bahis oynadı. Bununla bir arada TradingView datalarına nazaran, günün en düşük düzeyi olan 27.617 dolar, Bitcoin’in 26 Nisan’dan bu yana en derin düşüşüne işaret ediyor.

Bununla birlikte Binance’te yaşanan kısıtlamalar ve FUD sonrası CryptoBusy, Fibonacci düzeltme düzeylerine atıfta bulunarak şu kelamları aktardı:

Bir ağ olarak Bitcoin her vakit istikrarlıdır, lakin borsalar ve cüzdanlar daha fazla ölçeklenebilirlik tahliline muhtaçlık duyar. Bir varlık olarak BTC, satış baskısı ve FUD nedeniyle yine test ediliyor!

TÜFE bilgileri bu hafta Bitcoin için kritik olabilir!

Bir öbür yandan uzmanlar TÜFE bilgilerine dikkat çekiyor. TÜFE bilgileri uzmanlara makroekonomik olarak Bitcoin fiyatını derinden etkileyebilir. 10 Mayıs’ta TÜFE, enflasyonun düşmeye devam ettiğine dair işaretler açısından dikkatle incelenecek ve bu da milletvekillerinin iktisat siyasetini gevşetme alanını potansiyel olarak artırabilir.

Hatırlayacağınız üzere Nisan ayında, piyasa beklentilerinin altında hafif bir düşüş, Bitcoin’in on ayın yeni tepelerine yükselmesine eşlik etti. Bununla birlikte, TÜFE, işsizlik maaşı müracaatları ve Üretici Fiyat Endeksi sayılarının açıklanmasıyla birlikte bu hafta açıklanacak birkaç kıymetli ABD bilgi setinden sırf biri. Dört Federal Rezerv konuşmacısı sahneye çıkarken, hafta büyük şirketlerin birinci çeyrek yarar raporlarının sonuncusu olacak. Bu yüzden uzmanlar, TÜFE datalarının son derece kıymetli olduğuna dikkat çekiyor.

NVT dataları 2019’dan bu yana en yüksek düzeylerini yaşıyor

Yüksek fiyatların neden olduğu karışıklık, uzun vadeli Bitcoin (BTC) ölçümlerini şimdiden etkiliyor. Bunların ortasında, 8 Mayıs’ta dört yılın en yüksek düzeyine ulaşan ağ değeri/işlem (NVT) oranı da var. On-chain analitik firması Glassnode tarafından onaylandığı üzere, NVT şu anda 2019’dan beri görülmeyen düzeylerde.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey! 2

Willy Woo tarafından oluşturulan NVT oranı, chain üzerinde taşınan kıymet ile Bitcoin’in genel piyasa bedeli ortasındaki ilgiyi ölçüyor. Bununla birlikte Willy Woo şu kelamları aktardı:

BTC’nin NVT’si yüksek olduğunda, ağ değerlemesinin ödeme ağında iletilen pahası aştığını gösterir; bu, ağ yüksek büyüme içinde olduğunda ve yatırımcılar bunu yüksek getirili bir yatırım olarak değerlendirdiğinde yahut alternatif olarak fiyat sürdürülemez bir balon içinde olduğunda gerçekleşebilir

Bitcoin madencileri BTC varlıklarını azaltmaya devam ediyor

Bitcoin madencilerinin 2022 ayı piyasasının sonuçlarıyla uğraşmaya devam ettiğinin bir işareti olarak, BTC rezervleri iki yılın en düşük düzeylerinde. On-chain tahlil platformlarının aktardığı bilgiler, 2023 yılına kadar BTC fiyatında görülen toparlanmaya karşın madencilerin cüzdanlarındaki BTC ölçüsünün hala düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Madenciler şu anda 1.826.695 BTC tutuyor ve bu sayı Temmuz 2021’den bu yana en düşük düzeyde.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey! 3

Bununla birlikte madenciler 2022 yılında, BTC/USD’nin maliyet bazında madencilikten elde edilen geliri aşma riskiyle karşı karşıya kalması nedeniyle kıymetli bir baskıyla karşı karşıya kaldı. Geçen hafta, başka sayılar 2010’dan bu yana madenci gelirlerinin toplamda 50 milyar doların üzerinde olduğunu ortaya koydu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap