İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri!

İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, BTC, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için güncel tahminleri Kriptokoin.com’da. Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, BTC fiyatı 42.000 doların altına düştükten sonra daha da kötüye gitti. Bitcoin’in (BTC) oynaklığı son birkaç gündür küçülüyor. Bitcoin Volatilite Endeksi tarafından hesaplanan son 30 ve 60 gün için günlük Bitcoin getirilerinin standart sapması, Kasım 2020’den bu yana en düşük volatilite olan %2,63’te. Genel olarak, dar aralıkları güçlü fiyat artışları takip eder. Bitcoin yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir mi yoksa ayılar fiyatı destek seviyelerinin altına çekerek altcoinlerde bir satışı tetikleyecek mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim. Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri! 1

BTC, ADA ve 8 altcoin için tahminler

BTC/USDT. Bitcoin, son birkaç gündür 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (44.181 dolar) yakınında işlem görüyor. Analiste göre, fiyat mevcut seviyeden veya 41.725,95 dolardan yükselirse, boğalar 20 günlük EMA’daki genel direnci ve 45.456 dolardaki yatay direnci kırmak için bir girişimde daha bulunacak. Bunu yaparlarsa, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (47.680 dolar) yükselebilir ve burada boğalar tekrar ayıların sert direnciyle karşılaşabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış pariteyi 52.088 dolara itebilir. Tersine, fiyat 41.725,95 doların altına düşerse, BTC/USDT çifti 39.600 dolardaki güçlü desteğe düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri! 2

ETH/USDT. Ether’in (ETH) alçalan kanalın destek hattından toparlanması, 20 günlük EMA (3.439 dolar) yakınlarında kaldı ve bu da hissiyatın negatif kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 3.188 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ETH/USDT çifti 2.928.83 dolara düşebilir. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir destek çünkü çökerse düşüş 2,652 dolara kadar uzayabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi kanalın direnç çizgisinin üzerine itmeye çalışacak. Bu olursa, parite 4.200 dolara yükselebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 16 Ocak’ta azalan kanal modelinin direnç çizgisinin üzerine çıkamadı. Ayılar fiyatı 466,50 doların altına çekerse, BNB/USDT çifti kanalın destek hattına doğru düşebilir. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki RSI, boğalar ve ayılar arasındaki dengeyi gösterir. Fiyat 466,50 dolardan geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar kanalın ve 50 günlük SMA’nın (530 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, trendde olası bir değişikliği işaret edecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri! 3

ADA/USDT. Cardano (ADA), 16 Ocak’ta 50 günlük SMA’nın (1.34 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı. Fiyat artık azalan kanalın direnç çizgisine ulaşabilir. Hareketli ortalamalar yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI pozitif bölgeye sıçradı, bu da boğaların kısa vadede üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı kanalın üzerinde ilerletir ve sürdürürse, trendde bir değişiklik sinyali verecektir. Analiste göre, ADA /USDT paritesi ilk önce 1.87 dolara yükselebilir ve bu seviye aşılırsa bir sonraki hamle 2.47 dolar olabilir.

Solana kan kaybetmeye devam ediyor

SOL/USDT. Popüler altcoin Solana (SOL), azalan kanal modeli içinde işlem görmeye devam ediyor. Boğalar, 13 Ocak’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (154 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Ayılar şimdi fiyatı 130 dolardan desteğin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, SOL/USDT çifti 116 dolardan güçlü desteğe düşebilir. Bu boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma çifti kanalın destek hattına batırabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri! 4

XRP/USDT. Ripple (XRP), 20 günlük EMA (0,79 dolar) ile 0,75 dolar destek arasında işlem görüyor. Fiyat 0,75 doların altına düşerse, XRP/USDT çifti düşüş trendine devam edebilir ve 0,69 dolara düşebilir ve ardından 0,60 dolara düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayılar için avantaja işaret ediyor. Bu varsayımın aksine, fiyat 0,75 dolardan yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde birikim önerecektir. Analiste göre, parite daha sonra yukarı doğru yürüyüşüne 1 dolardan sert genel dirence doğru başlayabilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 15 ve 16 Ocak’ta 87.88 dolarda %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine çıkamadı ve devam edemedi. Fiyat, destek görevi görebilecek 20 günlük EMA’ya (80.17 dolar) düştü. Analiste göre, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar tekrar LUNA/USDT çiftini 87.88 doların üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 94.80 dolardan %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesine yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat her iki hareketli ortalamanın da altına düşerse, tüccarların çıkışa koştuğunu gösterecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri! 5

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 12 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (26.90 dolar) üzerine yükseldi ancak boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın (28.15 dolar) üzerine çıkaramadı. Ayılar, 17 Ocak’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geri çekti. Satıcılar fiyatı 25.45 doların altına düşürürse, DOT/USDT çifti 22.66 dolarda güçlü desteğe düşebilir. 20 günlük EMA düz ve RSI orta noktanın hemen altında, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu, paritenin birkaç gün daha 22.66 ile 32.78 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, parite 32.78 dolara yükselebilir.

AVAX/USDT. AVAX, 16 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (95 dolar) geri döndü ve bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat simetrik üçgenin yükseliş çizgisinin altında kalırsa, bir sonraki durak 75,50 dolar olabilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. 75.50 doların yakını ve altı, yeni bir düşüş trendinin başlangıcına işaret edebilecek azalan bir üçgen modelini tamamlayabilir. Analiste göre, AVAX/USDT çifti 57.02 dolara ve ardından 50 dolara düşebilir. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin, ADA, DOGE ve 7 Altcoin İçin Analist Tahminleri! 6

DOGE/USDT. Dogecoin’in (DOGE) 15 Ocak’ta 0.19 dolarlık genel direncin üzerine çıkamaması ve bunu sürdürememesi, kısa vadeli traderların kâr rezervasyonunu çekmiş olabilir. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,16 dolar) çekti. Orta noktanın hemen altındaki düzleşen 20 günlük EMA ve RSI, yakın vadede bir konsolidasyona işaret ediyor. Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altında tutarsa, DOGE/USDT çifti 0.13 dolara düşebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar çifti 0.19 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, yeni bir yukarı hareketin başladığını gösterecektir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap