İşte 13 Usta Analistin “Bugün Çıkan” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

İşte 13 Usta Analistin “Bugün Çıkan” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Paylaş
İşte 13 Usta Analistin “Bugün Çıkan” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Kriptokoin.com – Bitcoin, Ripple, Ethereum ve diğer altcoin’ler son günlerde stabil bir seyir izliyor. Piyasada her iki yönde de ani hareketler görünmüyor. Kripto analistleri ise genel olarak Bitcoin fiyatının şimdi düşüş eğilimine girebileceği ve büyük bir düşüşle karşı karşıya olabileceği konusunda uyarıyor. Ancak farklı düşünen analistler de yok değil. Başarılı analistlerin yeni çıkan ve Bitcoin, Ripple, Ethereum ve diğer altcoin’lerin yönünü tayin eden tahminlerini sizler için makalemizde derledik. İşte 13 ünlü analistin “nokta atışı” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin tahminleri…

İşte 13 ünlü analistin “nokta atışı” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin tahminleri

Bloomberg analistleri: Bitcoin kritik bir dönemecin hemen eşiğinde!

Bloomberg analistleri, teknik bir göstergeyi referans göstererek Bitcoin’in kritik bir dönemecin hemen eşiğinde olduğunu öne sürüyor. Analistler en büyük kripto paranın fiyatının “Trading Envelope” indikatörünün alt bant sınırına yakın olduğunu ve bu nedenle önemli bir dönüm noktasının sınırında bulunduğu ekliyor.

İcoexplorer: 2020’de Bitcoin fiyatı 2.020 dolara kadar düşebilir

Bir analist, kripto pazarındaki düşüş devam ettikçe, kripto madencilerinin piyasadan kâr almak için tetikte olacağını belirtiyor. Bitcoin fiyatı, daha yüksek ana direnç seviyelerinde ‘reddedilme’ belirtileri gösteriyor. Bazı yatırımcılar, BTC’deki geri çekilmenin 6.600 dolara kadar devam etmesini bekliyor, ancak popüler bir analist olan İcoexplorer 2020’de Bitcoin fiyatının 2.020 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

TraderSZ: Ripple 0,135 dolara ve Bitcoin 6.000 dolara kadar geri çekilebilir

Ünlü bir kripto analisti, XRP’nin tehlikeli bölgede olduğunu söylüyor. TraderSZ, Twitter’daki 39.700 takipçisine, pazar payına göre en büyük üçüncü kripto para biriminin %38’den daha fazla kırılmayı önlemek için kritik bir “orta seviye”nin üstüne çıkması gerektiğini söyledi. Analist, bu çizgiyi 2017 yılına dayanan bir destek ve direnç alanı olan 0,2669 dolara çekiyor. Analist açıklamalarının devamında “Orta seviyenin altında kaldığımız sürece, XRP/USD’nin sonraki hamlede 0,135 dolara düşmesini bekliyoruz.” dedi.

TraderSZ sadece XRP’yi değerlendirmiyor. Kripto pazarlarında genel olarak aşağı yönlü bir bakış açısı olduğunu da ekliyor. Yakın vadede analist, Bitcoin (BTC)’in 6.900 dolar ve ardından 6.600 dolara düşmesini bekliyor. BTC‘nin ne zaman dibe vuracağı konusuna gelince, analist bunun 6.000 dolarda gerçekleşebileceğini söylüyor.

Josh Rager: Kendimizi kandırmayalım, 6 bin dolar er ya da geç geliyor

Yeni teknik analiz setinde popüler analist Josh Rager, 60.300 takipçisine BTC için son derece muhtemel bir hedef olarak 6.000 dolar seviyesine işaret ediyor. Josh Rager şu anda, desteğin 7.150 dolar olup olmadığını görmek istiyor:

7.150 dolar tutulmalı, bu önemli bir alan olacak çünkü kontrol noktası, en fazla işlem hacminin olduğu alan. Ama kendimizi kandırmayalım, 6 bin dolar er ya da geç geliyor. Duygularınızı buna hazırlayın, her zaman olduğu gibi böyle bir çöküşün yine üstesinden geleceğiz.

Crypto Thies: Bitcoin’de ‘Piyasa Tanrısı’ İndikatörü satış sinyali verdi! Altcoin’lerde ise ralli rüzgarı esiyor

Bitcoin’in 2018’nin Kasım’ındaki büyük çöküşünü ve bu yılın Nisan’ındaki boğa konusunu önceden gösteren özel bir gösterge düşüşe geçti. Popüler kripto para analisti Crypto Thies, 31.000 takipçisine Twitter’da ‘Piyasa Tanrısı’ göstergesinin bir satış sinyali verdiğini söyledi. Gösterge tescilli bir algoritmaya dayanır ve önyargıyı ve insan duygularını elimine ederek eğilimleri doğrulamak için tasarlandı.

Thies, altcoin’lerin potansiyel kriz sırasında BTC’den daha iyi performans göstereceği “bir teori üzerinde çalıştığını” söylüyor. Ayrıca analist, kısa vadede lider kripto para için işlerin harika görünmediğini de ekledi. Crypto Thies’e göre, Bitcoin’de uzun vadeli göstergeler çok daha fazla boğa görünüyor.

Aayush Jindal: Ethereum fiyatı birkaç kilit desteği tutuyor

Popüler teknik analist Aayush Jindal’a göre Ethereum fiyatı ABD doları ve Bitcoin karşısında birkaç kilit destek tutuyor. Analiste göre, ETH fiyatının 146 doların üzerinde olduğu sürece 152 doların üstüne çıkması bekleniyor.

Alex Krüger: 2020 “staking yılı” olabilir

Başarılı kripto para analisti ve ekonomist olan Alex Krüger, 2020’nin “staking yılı” olabileceğini tahmin ediyor. Alex Krüger, bu sürecin Ethereum 2.0 ile tetikleneceğini belirtiyor. Ayrıca analist insanların güncellemenin karmaşık yapısı nedeniyle bunun etkilerini gözardı ettiğini de vurguluyor.

Bitcoin Charts’dan tarihsel veriler ışığında BTC tahmini

Takma adı Bitcoin Charts olan bir analist, Twitter’da 8.700 takipçisi ile yeni bir veri seti paylaştı. Analist bu verilerde, BTC’nin uzun vadeli fiyat hareketini gösteriyor ve her yıl tek bir mumla temsil ediliyor. Tarihsel olarak, grafik bir model gösteriyor: BTC’nin yıllık fiyat hareketi üç yıl artacağını ve ardından kırmızı bir yıl geçireceğini gösteriyor. Geçmiş prolog ise, BTC’nin iki yıl boyunca olumlu fiyat hareketi yaşayabileceğini gösteriyor.

NebraskanGooner: Fraktal analizi Bitcoin’in 6.200 dolara düşebileceğini gösteriyor

“NebraskanGooner” tarafından tespit edilen inanılmaz derecede hassas fraktal, Bitcoin fiyatının yakında 6.200 dolara düşebileceğini gösteriyor. Tanınmış teknik analist “NebraskanGooner” e göre, Bitcoin şu anda bulunduğu yerden neredeyse yüzde 20 oranında düşebilir ve 6.000 doları tekrar ziyaret edebilir.

Bitcoin Einstein: Bitcoin 5.500 dolarlık alanı hedefliyor

Bitcoin Einstein isimli analist, fiyatların kritik desteğinin altına kapanmasından sonra (7.452 dolar seviyesinde) BTC’nin düşüş eğilimine devam etmesi ve 5.500 dolarlık alanı hedeflemesi ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Themooncarl: Bitcoin’de daha fazla satış ve büyük bir fiyat düşüşü kartlarda

Kripto para analisti Themooncarl, Bitfinex’te BTC long’larının hızla istiflendiğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak üzere olduğunu yazıyor. Analist Bitcoin’in long sıkışması için hazırlık yapabileceğine inanıyor, bu da daha fazla satış ve büyük bir fiyat düşüşü anlamına geliyor.

Biraajmaan Tamuly: Ethereum’da, düşen kama formasyonunun ihlalinden sonra pozitif hareket bekleniyor

Popüler teknik analist Biraajmaan Tamuly’a göre, Ethereum’da haftalarca süren tutarlı düşüşün ardından, yükselişin devreye girmesi önümüzdeki birkaç hafta boyunca büyük bir ihtimal gibi görünüyor. Analiste göre, yükseliş momentumunun 2019’un son ayında gerçekleşmesi ise ilginç olacak.

Vinno2486: Bitcoin bir düşüşten sonra eğilimi tersine çevirebilir

Bununla birlikte  Vinno2486 isimli bir trader BTC’nin bir düşüşten sonra eğilimi tersine çevirip fiyat artışını takip edebileceğini düşünüyor. Kripto para tahminleri ile ilgili kritik haberler için “İşte 16 Ünlü Analistten “Nokta Atışı” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap