İstanbul'da kopya SIM kart ile dolandırıcılık: Bitcoin aldılar

İstanbul'da kopya SIM kart ile dolandırıcılık: Bitcoin aldılar

Paylaş
İstanbul'da kopya SIM kart ile dolandırıcılık: Bitcoin aldılar

Kanal D’nin haberine göre, İstanbul’da bir otomobil tamircisi olan Tuna Bal’ın başına talihsiz bir olay geldi. Bir dolandırıcı, Bal’ı kredi kartına erişim sağlayarak 23 bin TL dolandırdı.

35 yaşındaki Bal’ın kredi kartı limiti hayli yüksekti. Bunu bilen dolandırıcı, önce sahte kimlikle bir telefon bayisine gitti ve kendisi sanki Tuna Bal’mış gibi telefon numarasının bir kopyasını çıkardı. Yeni hat çıkınca, Bal’ın kullandığı hat da iptal oldu. Böylece bankadan gelen mesajlar ve bildirimler, doğrudan dolandırıcının telefonuna gitti.

Sonrası kâbustan farksızdı. Sadece 10 dakika içinde Bal’ın kredi kartıyla 23 bin TL’lik alışveriş yapıldı. Bir firmadan iki cep telefonu alan dolandırıcı, 2000 TL değerinde de Bitcoin satın aldı.

Olayı fark eder etmez bankayı arayan Bal, harcamaları kendisinin yapmadığını söyledi. Ardından telefon bayisine ulaşarak şüphelinin görüntülerini buldu ve Savcılık ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

Bal, konuyla ilgili olarak “Bu tip olayların yaşandığını televizyonlarda, haberlerde falan görüyordum. 23 bin TL gibi bir kaybım var. Benim hattımı kapattırıp ek hat çıkarttırıyorlar. Kredi kartımın bilgilerine ulaşıp alışveriş yapıyorlar. Dolandırıcı, 60 yaşlarında bir adam, ben 35 yaşındayım. Siz buna nasıl hat veriyorsunuz?” dedi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap