İsrail’de bir kişinin 290 milyon dolarlık kripto dolandırıcılığı yaptığı argüman edildi

İsrail’de bir kişinin 290 milyon dolarlık kripto dolandırıcılığı yaptığı argüman edildi

Paylaş
BTC Piyasası: İsrail’de bir kişinin 290 milyon dolarlık kripto dolandırıcılığı yaptığı argüman edildi

İsrail’de bir kişinin 290 milyon dolar kıymetinde kripto dolandırıcılığı yaptığı argüman edildi.

İsrail ulusal polisi eski futbol grubu sahibi bir kişinin kripto dolandırıcılığına karıştığını argüman etti. Kişi hakkında soruşturma sürüyor.

İddialara nazaran İsrail’de futbol ekibi eski sahibi kripto dolandırıcılığına karıştı

İsrail ulusal polisi, eski bir futbol ekibi sahibi olan Moshe Hogeg ve ortaklarının kripto para dolandırıcılığıyla yatırımcıları 290 milyon dolar dolandırdığını sav ediyor. Bloomberg News’e nazaran, İsrail polisi, Hogeg’i dolandırıcılık, hırsızlık, kara para aklama, sahtecilik ve vergi hatasıyla suçlanması gerektiği konusunda bir açıklama yaptı.

Hogeg ve belirlenemeyen kimi ortakları, 2017 ve 2018 yıllarında topladıkları milyonlarca doları dört farklı kripto teşebbüsü için kullanmakla suçlanıyor. Polis, 180 şahitle görüştüğünü ve 900 modül kanıt topladığını belirtti.

BTC Piyasası: İsrail’de bir kişinin 290 milyon dolarlık kripto dolandırıcılığı yaptığı argüman edildi 1

Bu tezler, Hogeg’in yatırımcılardan toplanan fonları farklı kripto projelerine yönlendirdiği ve yatırımcıların paralarını kullanarak dolandırıcılık yaptığına dair. İsrail polisinin teklifleri, suçlamaların devam edip etmeyeceğine karar verecek olan İsrailli savcılara sunulacak.

Hogeg, evvelki yıllarda kripto para alanında faaliyet gösteren bir isimdi ve birçok projenin içinde yer aldı. Ayrıyeten Leonardo DiCaprio ve Carlos Slim üzere ünlülerle irtibatlı olduğu da belirtiliyor.

Bu çeşit suçlamalar ve soruşturmalar, kripto para dalında düzenlemelerin ve yatırımcı müdafaasının ne kadar değerli olduğunu bir sefer daha vurgulamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap