İsabetli Varsayımlarıyla Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

İsabetli Varsayımlarıyla Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: İsabetli Varsayımlarıyla Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

Ünlü analist Michaël van de Poppe bugün Twitter’daki takipçilerine Bitcoin BTC için kıymetli bir açıklama yaptı. Analistin amacında kıymetli bir düzey yer alıyor. Ayrıyeten bu düzey kritik bir durumda. Ayrıntılara bir bakalım.

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1699855756172972445

Bitcoin BTC’nin 25.500 dolarlık kritik desteği

Kripto para ünitelerinin amiral gemisi olan Bitcoin şu anda yaklaşık 25.500 dolar düzeyinde hayati bir takviye düzeyine tutunmuş durumda. Analiste nazaran bu düzey, değerli bir piyasa çöküşünden kaçınmanın anahtarını elinde tutuyor. Başka taraftan analist Eylül çabasıyla yüzleşme noktasında Bitcoin için detaylar sağlıyor. Buna nazaran kripto piyasası, tarihî olarak çalkantılı bir ay olan Eylül ayına hazırlanıyor. Öbür taraftan Bitcoin meraklıları dijital para ünitesini nelerin beklediğini merak ediyor.

BTC Piyasası: İsabetli Varsayımlarıyla Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı 1

Tarihsel eğilimleri tahlil eden analist tarihî ve döngüsel bir perspektiften bakmanın mevcut duruma ışık tutabileceğini söylüyor. Bilhassa Ağustos ve Eylül aylarının Bitcoin için, bilhassa de halving öncesi yıllarda, şiddetli aylar olduğu kanıtlanmış durumda. Örneğin, Ağustos 2015’te piyasa değerli bir düzeltme yaşadı. Buna nazaran Bitcoin 200-EMA’ya (Üstel Hareketli Ortalama) yaklaştı. Lakin hiçbir vakit bunun altında kapanmadı. Misal formda, Ağustos 2019’da Bitcoin değerli bir düzeltmeyle karşılaştı. Bunu birebir yılın Kasım ayında daha küçük bir düzeltme izledi.

2015’le paralellikler çizmek

Piyasanın mevcut durumu incelendiğinde, bilhassa de yeni kurumsal iştirakçilerin akınıyla birlikte, 2015 döngüsüyle paralellikler kurulabiliyor. Bu bağlamda, mevcut düzeltmenin son düzeltme olarak ele alınması mümkün. Öbür taraftan analiste nazaran Eylül’de hayatta kalmak Bitcoin için bir yatırım stratejisi manasına geliyor. Ortaya çıkan temel soru şu: Yatırımcılar bu çalkantılı ayı nasıl atlatacak? Analist bu sorunun karşılığını arıyor. Ayrıyeten bir soru daha soruyor. Fırtınayı atlatmak ve uzun vadeli çıkarlarla ortaya çıkmak için en uygun yatırım stratejisi nedir?

BTC Piyasası: İsabetli Varsayımlarıyla Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı 2

Analiste nazaran Bitcoin BTC’inn kritik 25.500 dolar takviye düzeyinin üzerinde tutunabilmesi kıymetli. Buna nazaran önümüzdeki haftalarda yazgısını belirlemede çok değerli bir rol oynayacak. Eylül ayı ilerledikçe, Bitcoin’in kıymetli bir çöküşten kaçınmak için direncini muhafazası çok kıymetli. Öteki taraftan btcpiyasasi.com olarak baktığımızda, Eylül ayını Bitcoin’in kritik takviyesi bozulmadan atlatmak kripto para piyasasında uzun vadeli muvaffakiyet için taban hazırlayabilir. Yatırımcılar, bu dinamik ve daima gelişen alandaki potansiyel fırsatlardan yarar sağlamak için hareket ediyor. Ayrıyeten çeşitli yatırım stratejilerini değerlendirirken 25.500 dolar düzeyini yakından takip etmeli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap