İrlanda Merkez Bankası, Aldatıcı Kripto Reklamlarına Karşı Uyardı

İrlanda Merkez Bankası, Aldatıcı Kripto Reklamlarına Karşı Uyardı

Paylaş
BTC Piyasası: İrlanda Merkez Bankası, Aldatıcı Kripto Reklamlarına Karşı Uyardı

İrlanda Merkez Bankası, kripto varlıklarının oldukça riskli ve spekülatif olduğunu, bu sebeple de bireysel müşteriler için uygun olmayabileceğini söyledi.

İrlanda Merkez Bankası, tüketicileri, özellikle sosyal medyadaki influencer’lar tarafından teşvik edilen yanıltıcı kripto reklamları konusunda uyardı. Banka, kripto riskleri hakkında genel bir uyarının parçası olarak bu konudan söz etti.

“İnsanların özellikle kripto varlıkların reklamını yapmak için influencer’lara ödeme yapılan sosyal medyada, yanıltıcı içerik risklerine karşı dikkatli olmaları gerekiyor”

Merkez bankasının uyarısı, finansal düzenleyicilerin kripto uyarılarının arttığı günlerde geldi. Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) geçtiğimiz hafta, bu tür varlıklara yatırım yapan kişilerin tüm paralarını kaybetme riskiyle karşı karşıya olabileceklerini kaydetti.

Özellikle Rusya’ya uygulanan yaptırımların “kripto yoluyla” aşılacağı iddiaları sebebiyle düzenleyiciler, kripto konusunda daha sert bir tutum izlemeye başladı. Dünyanın birçok yerinde yetkililer, yeni kripto düzenlemeleri için çalışmayı sürdürüyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap