İran, 8 Binden Fazla Kripto Madencilik Firmasını Kapattı

İran, 8 Binden Fazla Kripto Madencilik Firmasını Kapattı

Paylaş
BTC Piyasası: İran, 8 Binden Fazla Kripto Madencilik Firmasını Kapattı

İran geçtiğimiz 3 yılda 8 binden fazla yasa dışı kripto madencilik firmasını kapattı.

Yerel basında çıkan haberlere nazaran, İran’daki yetkililer son üç yılda kripto para madenciliği için 8.000’den fazla yer altı tesisini kapattı. Ülke yasa dışı madenciliğe karşı adımlar atmaya devam ediyor.

İran 3 Yılda 8 Binden Fazla Yasa Dışı Madencilik Şirketini Kapadı

İran’ın İngilizce yayınlanan Financial Tribune gazetesi ve Bargh News portalının aktardığı ve elektrik sanayisi sözcüsüne nazaran, İran’da yasalar dışında kripto para üniteleri basan şirketler 1,8 milyar kilovat saat (KWh) elektrik çaldı.

Mostafa Rajabi-Mashhadi hususa dair açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“Son üç yılda, 246.000’den fazla faal madencinin 680 megavat (MW) güç kullandığı yaklaşık 8.200 yetkisiz kripto para madenciliği merkezi belirlendi ve kapatıldı.”

BTC Piyasası: İran, 8 Binden Fazla Kripto Madencilik Firmasını Kapattı 1

Elektrik hırsızlığının birden fazla İsfahan ve Tahran vilayetlerinde meydana gelirken, bunu Horasan Razavi, Huzistan, Markazi, Fars ve Doğu Azerbaycan izledi. Raporlarda, hükümetin yasadışı madencilik faaliyetlerine baskı yaparak lisanslı madencilerin faaliyetlerini desteklemek istediği belirtildi.

Temmuz 2022’de İran Güç Üretim, İletim ve Dağıtım Şirketi (Tavanir), lisanssız kripto madencilerine karşı sert tedbirler alma kelamı verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap